Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Spolek Fšem pořádá doprovodný program v rámci Slavnostního otevření Karlova náměstí v Třebíči

/
/
/
584 ZobrazeníV pátek 16. a v sobotu 17. září představí spolek Fšem ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Třebíč a městem Třebíč program na scéně před Zadní synagogou.

Program v pátek 16. září zahájí v 16.00 debata s Honzou Doležalem, známým na Instagramu jako @zapiskyumelce. Jeho zápisky lidé nosí na tričkách, nechají si je tetovat, čtou o nich v časopisech jako je Elle nebo Cosmopolitan, a nadšeně je sdílí na sociálních sítích. S ním mohou návštěvníci podebatovat o tom, kde se inspiruje, jak se liší psaní básní a textů pro kapelu (je totiž také frontmanem kapely The Valentines), o prezentaci na sociálních sítích a pozici současné poezie v očích mladé generace.
V 17.30 bude program pokračovat koncertem kapely The Valentines. Královehradecká trojice zahraje před synagogou svoji tvorbu, kterou lze přirovnat k popu osmdesátých let.
Poslední bodem pátečního programu bude od 19.00 Femi slam poetry performace. Pět performerek – Tali, Thea, Ryška Riot, Divá Bára a Sára Gabrielová – představí své poeticko-dramatické umění ve dvou kolech soutěže. O výsledku budou poté hlasovat diváci z publika. Celá slam performace bude trvat přibližně dvě hodiny.
Sobotní program zahájí v 19.00 jemné melodie písničkářky Amelie Siba. Ta je v současnosti jednou z nejvýraznějších tváří české hudební scény. Svědčí o tom i několikanásobný úspěch při udělování cen Anděl či Apollo. Se svými skladbami na pomezí folku a ambientního dream popu jistě zaujme i třebíčské publikum.
V 20.45 bude program pokračovat koncertem kapely Cigarette Syndrome. Tato čtveřice z Prahy přiveze do Třebíče svůj garážový rock, který potěší fanoušky kytarových melodií, melodických vokálů a syrových bicí.
Jako poslední se v 22.00 představí kapela 52 Hertz Whale. Kapela pojmenovaná po nejosamělejším druhu velryb přijede do Třebíče představit svůj emotivní post punk.

  • Facebook
  • Twitter