Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sociální automobil získali ve Žďáru nad Sázavou

/
/
/
851 ZobrazeníSociální služby města Žďár nad Sázavou získaly sociální automobil zdarma. Zcela nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali v pátek 18. října 2019 zástupci žďárské organizace za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat v rámci poskytování sociálních služeb a při dalších podpůrných aktivitách.

Příspěvková organizace Sociální služby Žďár nad Sázavou, která poskytuje mimo jiné i terénní pečovatelskou službu či domácí ošetřovatelskou péči, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Žďárské zařízení získalo v celkovém pořadí již 801. automobil. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované, seniory či osoby nacházející se v nouzi, je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a neměli v životě stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.
Na financování vozidla se podílelo asi 73 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

  • Facebook
  • Twitter