Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sníh komplikuje dopravu na Vysočině

/
/
/
1071 ZobrazeníPočasí ve čtvrtek 3. prosince zkomplikovalo dopravu na silnicích Vysočiny. Policisté od šesti hodin ráno vyjížděli během tří hodin k 25 dopravním nehodám, které se zatím obešly bez vážnějších následků.

„Pět účastníků se při ranních nehodách lehce zranilo. Nehody se ráno vyskytovali napříč celým krajem, i když nejhorší situace byla na Třebíčsku, kde se během rána stalo osm nehod. Policisté proto museli postavit další výjezd k dokumentování těchto nehod, aby řidič nemuseli na místech událostí čekat zbytečně dlouho.
Problémy se sjízdností byly na sinicích všech tříd. Ráno se tvořily kolony na silnici I/38 mezi Hladovem a Stonařovem na Jihlavsku, kde zejména ve stoupání nemohly vyjet kamiony, a proto se tvořily vzhledem k silnému provozu na této silnici kolony.
Dalším problematickým místem byla silnice I/23 u Náměště nad Oslavou směrem na Brno. I zde měly kamiony problémy s vyjetím. Problémy vyjet měli řidiči kamionů také na Jihlavsku v kopci u Kostelce,“ uvedla po deváté hodině dopoledne Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Policisté proto apelují na všechny řidiče, aby dbali zvýšení opatrnosti a jeli takovou rychlostí, aby byli schopni situaci zvládnout a zastavit na kluzké vozovce. „Předpokládáme, že všichni řidiči, kteří dneska vyjedou ,mají na svých vozidlech předepsané zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu.
Dálnice D1 je v úseku našeho kraje sjízdná se zvýšenou opatrností, ráno se na dálnici držela vzhledem ke klimatickým podmínkám vrstva sněhu, ale i zde apelujeme na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti. Nehody v souvislosti s počasím jsme na dálnici řešit zatím nemuseli,“ dodala Dana Čírtková.

Úvodní ilustrační foto, archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter