Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Složité omezení dopravy v Jihlavě nezpůsobilo výraznější komplikace

/
/
/
309 ZobrazeníProvoz na křižovatce u Zverimexu v Jihlavě řídí od pondělí 24. července pevná světelná signalizace a také přechody pro chodce jsou otevřeny. Po čtvrtečním odpoledním zprůjezdnění Znojemské ulice (20. července) a pátečním ranním otevřením obou uzavřených úseků Sokolovské ulice (21. července) se podařilo i tuto frekventovanou křižovatku opravit včas a přesně podle plánu.

Mimořádně zprůjezdněné Masarykovo náměstí se proto pro automobily uzavřelo a smí přes něj projíždět už zase pouze městská hromadná doprava.

Letošní nejsložitější omezení dopravy bylo nutné kvůli opravě větvení páteřních vodovodů, ale řidiči v Jihlavě zvládli dopravní situaci bez nehod a zásadnějších komplikací. Delší kolony do deseti minut zdržení se tvořily jen v pátek odpoledne a víkendový provoz už byl klidnější. Komplikace pěším pak způsobovaly uzavřené přechody kvůli odpojení pevných semaforů.

Týden se teď budou dělníci připravovat na srpnovou výměnu semaforů 

Další omezení provozu v křižovatce u Zverimexu je v plánu od začátku srpna. V úterý 1. srpna 2023 začne v křižovatce rekonstrukce semaforů. Do té doby budou provoz řídit původní semafory a budou probíhat přípravné práce na jejich rekonstrukci.

Kvůli rekonstrukci Seifertovy ulice je od pondělí 24. července uzavřena křižovatka ulic Ke Skalce a Seifertovy, což by ale nemělo způsobovat větší dopravní problémy. Objízdné trasy jsou vyznačeny.

  • Facebook
  • Twitter