Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Slavnosti tří kápí začínají v pátek v Třebíči

/
/
/
2055 ZobrazeníV pátek 17. a sobotu 18. srpna se na Podzámecké nivě v Třebíči uskuteční každoroční historické Slavnosti tří kápí, které připomínají zapsání památek na seznam UNESCO. V letošním roce slaví se slavnosti koná už po patnácté.

V pátek se návštěvníkům otevře historické městečko od 15.00, kde bude probíhat program až do 18.00 (bubenická show, drezůra fríských koní, šermířské souboje ad.) a poté budou následovat koncerty skupin Endless Melody, Frenciz a na závěr celého pátečního programu zahraje legendární třebíčská skupina Carmen, která tak po dvou letech zahraje jedinečný koncert v Třebíči.

Páteční program

V sobotu se historické městečko otevře už v 10.00. Od 15.00 do 17.00 je naplánován velkolepý rytířský turnaj v podání brněnské šermířské společnosti Štvanci. V 17.00 rozezní Podzámeckou nivu další koncerty pro Tři kápě. Jako první se představí skupina Yellow Sisters se svým vystoupením Zvěřinec, který je určen především pro malé posluchače. Poté vystoupí plzeňská folková skupina Strašlivá podívaná, kterou vystřídá Milan Peroutka se svou skupinou Perutě. Ve 21.00 se diváci mohou těšit na atraktivní noční historický průvod, během kterého poplují na řece Jihlavě osvětlené loďky.

Sobotní a nedělní program

 

Ve 21.45 je připravena originální akrobatická show s pyrotechnickými efekty k 100. výročí vzniku ČSR, poté rozzáří noční oblohu tradiční ohňostroj. Od 22.30 zahraje na závěr oslav na Podzámecké nivě třebíčská rocková skupina Matador, slavící v letošním roce 45. výročí.
V neděli se program přesune na Nádvoří třebíčského zámku, kde od 15.00 vystoupí originální dívčí vokální trio Hot Sisters, které za doprovodu kapely zazpívá jazzové a swingové písně.
Na celé oslavy je vstup zdarma.

  • Facebook
  • Twitter