Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Školní rok na silnicích Vysočiny odstartuje preventivní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne

/
/
/
355 ZobrazeníPodobně jako v minulých letech budou policisté na Vysočině na začátku nového školního roku dohlížet u přechodů pro chodce na bezpečnost účastníků silničního provozu. Od čtvrtka 1. do pátku 9. září se na vybraných místech napříč celým regionem uskuteční preventivní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne.

Policisté budou oslovovat chodce, především předškoláky a školáky u vybraných přechodů pro chodce v blízkosti školských zařízení a dotazovat se jich zdali vědí, jak mají správně a bezpečně přecházet přes komunikaci po přechodu pro chodce. „Pokud chodci na položené otázky policistům odpoví správně, obdrží od nich malý dárek související s dopravní tématikou. Školáky, kteří nastupují do první třídy, budeme učit, jak mají správně a bezpečně přecházet přes silnici.
Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu, aby si osvojovali dodržování základních pravidel bezpečného přecházení vozovky. Stávající preventivně informační činnost, cílená prioritně na bezpečí chodců při přecházení vozovky doplňuje pracovní sešit pro děti zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. V tomto sešitě čeká na děti každý týden jedno téma navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí (nejen) v dopravě. Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů, které podporují kreativitu a ověřují znalosti z českého jazyka a matematiky i všeobecné vědomosti, hravou formou dozví nebo si zopakují, jak se pohybovat v provozu bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD či spolujezdce. Úkoly a tématy provede malé čtenáře oblíbená Zebra,“ popisuje inspektor prevence Martin Hron.

Projekt Zebra se za Tebe nerozhlédne na Vysočině

Místo Termín Čas
Jihlava, Žižkova ulice u TGM 1. září 7.00–8.00
Jihlava, Seifertova ulice 2. září 7.00–8.00
Třebíč, Táborská ulice 1. září 7.00–8.00
Třebíč, Velkomeziříčská ulice 2. září 7.00–8.00
Pacov, Karmelinská ulice a ulice Jana Autengrubera 1. září 7.00–8.00
Humpolec, Hradská a Hálková ulice 2. září 7.00–8.00
Velké Meziříčí, Oslavická ulice u dopravního hřiště 1. září 7.00–13.00
Žďár nad Sázavou, Žižkova ulice 2. září 7.00–8.00
Havlíčkův Brod, Štáflova a Konečná ulice 1. září 7.00–8.00 a 10.00–11.00
  • Facebook
  • Twitter