Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

SK Jihlava postoupila do finále 2. ligy

/
/
/
542 ZobrazeníVelký úspěch mají za sebou hokejbalisté Sportovního klubu Jihlava. O víkendu se jim podařilo postoupit do finále soutěže 2. liga Morava-Jih přes největšího favorita HBC Hodonín.

HBC Hodonín vyhrál suverénně základní část a byl před play-off pasován do role největšího aspiranta na druholigový titul. To naopak Jihlava coby obhájce prvenství v sezóně paběrkovala. Vítězství střídaly porážky a ani se s ní do bojů o ligový titul nepočítalo. Nicméně SK Jihlava nejprve ve vyrovnané sérii vyřadila Okříšky (3:1 na zápasy) a když v Hodoníně na startu semifinálové série jedenkrát uspěla, naznačila, že velkého favorita minimálně dost potrápí.
Předminulý víkend vyhrál Hodonín úvodní duel 3:2, v tom druhém však Jihlava s velkou dávkou sebeobětování uzmula první bod po výhře 2:1. Bylo tedy jasné, že se doma ještě dvakrát představí svým fanouškům. V sobotu to byl velkolepý obrat, kdy Jihlava ve třetí třetině fantasticky otočila z 1:4 na 7:4 a tím si vypracovalo pro nedělní duel postupový mečbol. Ten také po velké bitvě proměnila. O postupu rozhodl ve vlastním oslabení 20 vteřin před koncem Střecha (2:1), a tak Jihlava jako první v soutěži postoupila do finále. V něm se při obhajobě titulu utká s lepším z dvojice SK Sudoměřice – HBC Flyers Jihlava. Tam bude rozhodovat dodatečný pátý duel (04.05. v Jihlavě).
„Jsem na tým nesmírně pyšný. Celou sérii dřel, hrál obětavě, týmově a dokázal vyřadit obrovského favorita. Ačkoliv se náš tým v sezóně několikrát odepisoval, dokázali jsme, že se v těžkých momentech dokážeme semknout a hrát kvalitní hokejbal. Teď si týden odpočineme a následně dáme vše do toho, abychom prvenství obhájili,“ glosoval po zápase trenér Lukáš Staněk.

SK Jihlava – HBC Hodonín 7:4 (1:2, 0:2, 6:0)
Branky a nahrávky: 12. Vávrů (Hlavatý), 32. Střecha, 34. Hlavatý (Střecha, Blaško), 37. Bakus (Pošvic), 40. Maštera (Peschout), 42. Maštera (Peschout), 44. Peschout (Pošvic) – 1. Mohyla (Slezák), 3. Zetocha (Šupa), 16. Tomi (Šupa, Zetocha), 20. Peš (Šupa).
Rozhodčí: Kánský, Vacek. Vyloučení: 5:15. Navíc Peš (HOD) 10+OK, Rapant (HOD) 5+OK. Využití: 3:0. Stely na branku: 41:33. Diváci: 118.

SK Jihlava – HBC Hodonín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Pošvic (Hlavatý), 45. Střecha – 32. Zetocha (Sajdl).
Rozhodčí: Ščudla, Procházka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:35. Diváci: 186.

Jihlava: Humlíček (Gruss) – Blaško, Harasim, Hrbáč, Mareš, Vávrů A, Peschout – Ileček, Hlavatý, Střecha
A – Maštera, Bakus, Pošvic – Zápotočný, Zeman, Král C – Dvořák, Bína.
Hodonín: Pomajbík (Studénka) – Hrušecký, Hruška, Mohyla A, Švec, Tóth D., Zetocha A – Helešic, Jánoš, Navrátil – Peš, Rapant C, Sajdl – Šenfeldr, Slezák, Šupa – Tomi.

  • Facebook
  • Twitter