Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na zámku v Malči připomenou koncertem významné české skladatele

/
/
/
282 ZobrazeníZámek v Malči u Chotěboře hostí v sobotu 4. května v pořadí pátý koncert letošních Stamicových slavností, na programu budou skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Malečský zámek je s tvorbou Antonína Dvořáka těsně spojený nejen tím, že tu český skladatel, jehož stodvacáté výročí úmrtí právě v květnu připomínáme, trávil mnoho času ještě za života Františka Palackého a jeho zetě Františka Ladislava Riegera. Také tím, že zde potkal Riegerovu dceru Marii, provdanou Červinkovou, která tvořila operní libreta a dvě z nich, Jakobína a Dimitrije, právě pro Antonína Dvořáka.
Koncert se koná v rámci připomínky dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany, jehož osobnost si zájemci připomenou také autorským čtením o týden později se spisovatelkou Milenou Štráfeldovou.

Koncert Stamicových slavností začíná v sobotu 4. května v 18.00 a od 16.00 mají zájemci možnost prohlédnout si expozici věnovanou Palackému a Riegerovi, kterou doprovází Dvořákova hudbu.

  • Facebook
  • Twitter