Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Silnice u Vladislavi projde letos rekonstrukcí

/
/
/
648 ZobrazeníPět zájemců se přihlásilo do veřejného výběrové řízení na zhotovitele opravy povrchu dva kilometry dlouhého úseku silnice I/23 u Vladislavi na Třebíčsku. Nejvýhodnější ekonomickou nabídku předložila společnost SILSTAP – silniční stavební práce, s. r. o., která bude práci realizovat za 5,82 milionu korun bez DPH.

Opravou projde úsek za Vladislaví ve směru na Náměšť nad Oslavou přibližně mezi křižovatkou se silnicí III/39015 a Novým Rybníkem. Kvůli poruše obrusné vrstvy, jako je ztráta pojiva, trhliny a podobně, bude oprava řešena technologií pokládky dvouvrstvého mikrokoberce po předchozím vyfrézování obrusné vrstvy příslušné tloušťky.

Cílem opravy je prodloužení životnosti vozovky a zvýšení bezpečnosti provozu. Mikrokoberec totiž na povrchu vozovky vytváří tenkou souvislou živičnou vrstvu sloužící k její ochraně proti pronikání vody a k omezení vzniku a šíření poruch. Z hlediska bezpečnosti rovněž zlepšuje protismykové vlastnosti povrchu vozovky.

Opravu plánuje Ředitelství dálnic a silnic ČR postupně za provozu po polovinách vozovky s uzavřením jednoho jízdního pruhu a kyvadlově řízeným provozem světelnou signalizací. Opravovat plánují začít koncem května nebo v průběhu června, jakmile proto budou optimální podmínky, protože z hlediska teplot je ideální rozmezí od +15°C do +25°C.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter