Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Domov pro seniory v Novém Městě na Moravě se teprve začíná stavět a už má plně obsazeno

/
/
/
564 ZobrazeníDiakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, slavnostně zahajil v pátek 6. května výstavbu domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě. Domov bude sloužit především lidem s Alzheimerovou nemocí, kteří svůj život prožili v Novém Městě na Moravě a jeho okolí. Investorem a provozovatelem Pomněnky je Diakonie ČCE, středisko Myslibořice, kde o lidi s demencí pečují již více než třicet let.

„Péče o seniory je pro Diakonii velké téma. V České republice je nejběžnější tzv. neformální péče, to znamená, že se pečující starají o své blízké v domácím prostředí. Vedle toho je však potřeba navyšovat také kapacity pobytových služeb, zejména domovů se zvláštním režimem, kde zajistí kvalitní péči lidem s demencí nebo Alzheimerovou chorobou, kterých je v České republice více než sto tisíc. Mám velkou radost, že Diakonie staví nový domov, který bude splňovat nejmodernější požadavky jak v oblasti péče o seniory, tak co se týče architektury, designu a ekologie,“ říká Jan Soběslavský, ředitel Diakonie.

Domov Pomněnka je unikátní nejen proto, že splňuje nejmodernější požadavky v oblasti péče o seniory. Téměř z pětiny bude financovaný příspěvky od soukromých dárců Diakonie ČCE.

Domov Pomněnka bude též unikátní ekologicky šetrným provozem. Bude recyklovat teplo ze vzduchu, energii pro topení a ohřev vody bude čerpat z hlubin země, střecha bude pokrytá zelenou čepicí, která filtruje a zadržuje vodu.

Standardem budou jedno a dvoulůžkové pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Pomněnka má bezpečný dvůr s parkovou úpravou a jsou zde společné prostory pro setkávání a práci s klienty.

Podrobnosti o projektu Domova Pomněnka včetně vizualizací na: www.domovpomnenka.cz.

  • Facebook
  • Twitter