Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Silnice na Žďársku ve středu po ránu sjízdné s obtížemi, první havárie u Záseky

/
/
/
462 ZobrazeníK dopravní nehodě nákladního a osobního auta došlo po šesté hodině ranní ve středu 27. ledna u Záseky na Žďársku, na místo vyjeli před půl sedmou profesionální hasiči z Velkého Meziříčí s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou. Při nehodě se zranila jeden z účastníků.

„Hasiči na havarovaných vozidlech provedli protipožární opatření a místo nehody technicky zabezpečili. Komunikace spojující Záseku a Netín je neprůjezdná,“ popsala prvotní informace Petra Musilová, tiková mluvčí krajských hasičů.

Podle informací policistů nebyly v noci na silnicích Vysočiny žádné výraznější problémy, ale ve středu ráno hlásí vlivem počasí největší potíže na silnicích Žďárska, kde stále sněží. „Přijali jsme oznámení o několika nehodách když jedna se zraněním se stala před půl sedmou u Záseky, kde se střetlo osobní auto s nákladním a silnice mezi Netínem a Zásekou je neprůjezdná,“ dodala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že problémy jsou zejména na silnicích nižších tříd mají kamiony. „Dálnice by měla být chemicky ošetřena a v současné době sjízdná. Silnice nižších tříd na Vysočině jsou většinou pokryté vrstvou sněhu a jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Proto apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili rychlost jízdy a před jízdou si řádně očistili od sněhu své vozidlo, aby měli při jízdě z vozidla dobrý výhled,“ uzavřela Dana Čírtková.

Úvodní foto: Havarovaná auta u Záseky, archiv HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter