Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Silně opilý řidič kamionu havaroval mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem, kvůli nehodě bude večer uzavřena silnice

/
/
/
661 ZobrazeníV pátek 20. srpna havaroval na Pelhřimovsku řidič tahače s návěsem, který převážel náklad dřevěných fošen. Při jízdě za volantem kamionu požíval devětapadesátiletý řidič alkoholické nápoje, a když na Pelhřimovsku časně ráno havaroval a jízdní soupravu převrátil do příkopu, policisté u něho naměřili hodnotu přesahující 2,7 promile alkoholu v dechu.


„Řidič vyjížděl z Opavy a jel přes Havlíčkův Brod, kde začal požívat alkoholické nápoje. V pití pokračoval i při cestě směrem od Havlíčkova Brodu až na Pelhřimovsko k místu nehody, kde okolo čtvrté hodiny na silnici I/19 mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem havaroval.

Policisté zjistili, že se na přímém úseku zřejmě vlivem silné opilosti řidič plně nevěnoval řízení a vyjel vpravo mimo vozovku a souprava se převrátila na bok. U řidiče policisté dechovou zkouškou naměřili 2,45 promile alkoholu v dechu. Druhá dechová zkouška vykázala hodnotu 2,72 promile alkoholu a třetí dechová zkouška pak skončila s výsledkem 2,41 promile alkoholu v dechu. Řidič jízdní soupravy neutrpěl při nehodě žádné zranění a v pelhřimovské nemocnici se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběru krve,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté podnapilého řidiče zajistili, převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Odtah havarované jízdní soupravy si bude zajišťovat majitel jízdní soupravy, kterého policisté vyrozuměli. Vyproštění se ale bude realizovat až ve večerních hodinách vzhledem k tomu, že se jedná o silnici první třídy a velice frekventovaný silniční tah. V této době – předpokládáme že po jednadvacáté hodině – bude proto v místě omezený provoz a není vyloučeno, že bude na nezbytně nutnou dobu zapotřebí silnici uzavřít,“ dodala tisková mluvčí.

Policisté se kontrolám kamionové dopravy věnují denně, ale také při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích. „Je naprosto nepřijatelné, aby kdokoliv usedl za volant pod vlivem alkoholu, a nebo při jízdě dokonce alkohol popíjel.. Pro řidiče kamionu to platí dvojnásobně. Plně naložená jízdní souprava je vzhledem ke své hmotnosti v provozu kolosem, který v případě dopravní nehody může způsobit ostatním účastníkům silničního provozu fatální následky. V tomto případě se jízdní souprava převrátila mimo komunikaci, ale mohla vyjet do protisměru, kde hrozí riziko čelních střetů,“ upozorňuje Rostislav Sůva, vedoucí dopravního inspektorátu Pelhřimov.

  • Facebook
  • Twitter