Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Seriál Běhej lesy se vrací na Vysočinu

/
/
/
819 ZobrazeníSeriál Běhej lesy se vrací na Vysočinu v sobotu 21. července a maximum účastníků organizátoři navýšili kvůli velkému zájmu na 1500. V Milovech nedaleko Žďáru nad Sázavou vyběhnou závodníci na tratě dlouhé 12 nebo 21 km.


Závod zavede běžce do oblasti Žďárských vrchů a na své si přijdou především milovníci trailových běhů.
Seriál závodů ve volné přírodě Běhej lesy vznikl v roce 2015 a rychle si získal popularitu. V loňském roce se sedmi závodů zúčastnilo více než 11 tisíc běžců. Závody se konají ve volné přírodě z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. Především pak závody nabízejí možnost proběhnout se na tratích, které vedou například přes Lednicko-valtický areál nebo přesně kopírují trasu legendární Jizerské 50.

O loňský ročník byl také velký zájem

Běhej lesy Vysočina je pátým závodem tohoto ročníku. Běžce zavede k monumentu místního rodáka, horolezce Radka Jaroše, který právě v této oblasti započal svou lezeckou kariéru. Dalšími lákadly jsou například atraktivní výhledy na Lisovskou a Malinskou skálu. Delší trasa běžcům navíc nabídne pohled na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, Devět skal. Při troše štěstí bude navíc k vidění Kralický Sněžník.

Na trase závodu nechybějí občerstvovací stanice nebo fotografové. Ti všem závodníkům pořídí závodnické snímky, které si mohou po skončení závodu zdarma stáhnout.

V cíli čeká na každého závodníka unikátní dřevěná medaile. V zázemí závodu je pak k dispozici občerstvení, obchod se sportovním vybavením, úschovna zavazadel nebo kol.
Děti do 15 let se mohou přihlásit do dětských závodů Dr. Maxe. Připraveny jsou rovněž dvě trasy, na 500 m a 1 km. Během toho, co budou dospělí sami na trati, jim pak děti pohlídají zkušené vychovatelky.
Letos pořadatelé Běhej lesy připravili závodů osm. Lednici, Karlštejn, Brdy a Slavkovský les už mají běžci za sebou. Dalšími zastávkami letošní sezony jsou Běhej lesy Bílá (11. srpna), Jizerská 50 RUN (25. srpna) a Běhej lesy Boletice (8. září).
Registrovat se můžete na www.behejlesy.cz.

 

  • Facebook
  • Twitter