Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

SENI Cup v Havlíčkově Brodě s plnou parádou

/
/
/
591 ZobrazeníLetošní čtrnáctý ročník fotbalového turnaje zdravotně postižených SENI cup 2019 patřil k nejvydařenějším. Velkou zásluhu na tom měla i čtveřice patronů, jimiž byli známí fotbalisté Panenka, Vízek a Siegl, a poprvé i herec a zpěvák Sagvan Tofi.

Fotbalového klání se zúčastnilo 16 týmů zdravotně postižených ze zařízení sociálních služeb z celé republiky. Turnaj zahájili v půl desáté dopoledne slavnostním výkopem místostarosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl a náměstek Kraje Vysočina Pavel Franěk.
Jednotlivé týmy pak nejprve svedly souboje ve čtyřech skupinách, jejich vítězové se pak utkali v semifinále. V prvním porazil Čtyřlístek Ostrava tým Domova Kopretina Černovice 3:0, ve druhém favorizované MSSS Vejprty zdolaly silný Domov u Rybníka Víceměřice 5:3. V utkání o třetí místo Kopretina podlehla Domovu u Rybníka 2:3 a ve finále favorizované Vejprty prohráli se Čtyřlístkem 3:0. Tým reprezentující ostravské centrum pro osoby se zdravotním postižením tak překvapivě získal pohár pro vítěze SENI cupu 2019 a s ním i hlavní cenu – návštěvu koňského ranče a hiporehabilitační kurs ve středisku Hiporehabilitace Jupiter v Řevnicích u Prahy. Druhý finalista z Vejprt vyhrál mj. i voucher na domácí zápas Slavie Praha a stejně jako ostatní zúčastněné týmy si domů odveze doslova záplavu dalších cen.
Turnaj zakončila závěrečná exhibice týmu organizátorů turnaje z firmy TZMO proti ostravskému vítězi SENI Cupu. Pořadatelský tým posílený o patrony turnaje do něho nastoupil ve slušivých tričkách s nápisem Dycky Brod! a nakonec vybojoval díky hattricku Ladislava Vízka remízu 4:4, ačkoliv prohrával už 4:0.
Velký úspěch u všech účastníků turnaje měl hit Sagvana Tofiho Dávej ber, k němuž se sborovým zpěvem připojili i další patroni, takže diváci měli výjimečnou příležitost vidět sportovní ikonu Antonína Panenku nadšeně zpívat a tancovat.
Nováček na turnaji Sagvan Tofi byl celým turnajem velmi překvapen a nadšen: „Je to opravdu vydařená sportovní akce, která pro mě znamenala mimořádně silný zážitek. Rád přijedu příští rok opět.“
Ladislav Vízek, který přijel do Havlíčkova Brodu v roli patrona fotbalový internacionál už po čtvrté, se s mnoha hráči srdečně pozdravil jako se starými známými. Bývalý kanonýr pražské Sparty a v současnosti sportovní televizní komentátor Horst Siegl přijel na SENI Cup po loňské pauze: „Dal jsem SENI Cupu přednost před tenisovým turnajem bývalých fotbalistů a hokejistů, který se hraje ve stejném termínu a určitě se nemrzím, takové nadšení a zaujetí do hry jako tady se jen tak nevidcí.“
Kulturní doprovod SENI Cupu byl vůbec bohatý. Rytmickými písničkami opět roztancovala účastníky zpěvačka Heidi Janků, svůj písničkový repertoár předvedla i skupina Terezky z Terezína a zatančili Lucarino Dance z Libochovic.
Záznam z turnaje, který pořizovala Česká televize, bude odvysílán ve čtvrtek 6. června v pořadu Sport v regionech.

  • Facebook
  • Twitter