Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

SeneCura SeniorCentrum Humpolec pro své klienty organizuje kulinářské zážitky

/
/
/
167 ZobrazeníMožnost setkat se s rodinou u vynikající večeře a navíc v atmosféře luxusní restaurace? To je program SeneCura Večeře při svíčkách, kterou klientům připravují v SeniorCentru Humpolec, které přivítalo první obyvatele před čtrnácti měsíci.

„Každý z našich klientů si jednou za rok může pozvat své blízké na romantickou večeři. Mohou tak opět zažívat chvíle, na které jsou zvyklí z běžného života,” říká regionální ředitel skupiny SeneCura Martin Krňávek.

SeniorCentrum bylo pro první klienty otevřeno zhruba před rokem a moderní prostory jídelny se pro tuto aktivitu přímo nabízí. Na přípravě události se přitom aktivně podílí i samotní klienti. Ať už oficiálním pozváním pro hosty či tím, že se slavnostně obléknou.

Večeře při svíčkách v SeniorCentru Humpolec

Většinou se večeře podává pro více klientů a jejich rodin najednou, tak aby byla „restaurace“ plná. „Naposledy jsme podávali menu pro 8 klientů a 29 jejich blízkých,“ říká šéfkuchařka domova Petra Boušková.

Ta také připravila společně s kolegy čtyřchodové menu: Kachní rillettes s marmeládou z červené cibule jako předkrm. Dále polévku – jemný celerový krém s vlašskými ořechy, praženou anglickou slaninou, krutony a petrželkou. Jako hlavní chod se podávala vepřová panenka Sous-vide se smetanovými žampiony, gratinovanými brambory a rozmarýnovým demi glace. A sladkou tečkou večera byl dezert ve formě jablečného koláče z křehkého těsta s lesním ovocem a vanilkovou omáčkou.

Kromě výtečného jídla atmosféru luxusní restaurace vždy podtrhují prostřené stoly, hořící svíce a příjemná hudba. „Na konci večera většina zúčastněných odchází spokojena, s krásnými zážitky a slovy díků na rtech,” pochvaluje si aktivitu aktivizační pracovnice Štěpánka Zítková. Na památku pak klienti od personálu vždy dostávají fotografie z večeře.

  • Facebook
  • Twitter