Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Semafory na křižovatce Masarykově ulici v Brodě projdou opravou

/
/
/
1267 ZobrazeníK vypnutí semaforů na Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě mělo dojít ve středu 2. září v dopoledních hodinách, odkdy musí řidiči počítat v některých směrech s objízdnými trasami. Dodavatelská firma termín ale posunula na pondělí 7. září.

„Na světelné signalizaci jsme v poslední době zaznamenali řadu poruch. Proto nyní přistupujeme k výměně semaforů včetně kabeláže a řadiče,“ upřesnil Jaroslav Teplan z odboru dopravy havlíčkobrodského městského úřadu.

Přípravné výkopové práce na chodnících v bezprostřední blízkosti semaforů začnou ve čtvrtek 27. srpna. Omezení se řidičů v tuto dobu nedotknou a průchod chodců zůstane zajištěn po celou dobu prací.

Průjezd po Masarykově ulici bude umožněn rovně v obou směrech, od Kolína a od Jihlavy. Automobily budou moci také odbočit doprava na Světlou nad Sázavou ze směru od Kolína a do Svatovojtěšské ulice ze směru od Jihlavy. Levé odbočení z Masarykovy ulice nebude povoleno ani vozidlům stavby.

Výjezd z Ledečské na Masarykovu ulici bude také zakázán, veškerá doprava bude vedena přes ulici Havlíčkovu. „V případě, že by se tvořily kolony při levém odbočení do ulice Havlíčkovy (ze směru od Jihlavy), dojde k úpravě dopravního značení a tranzit budeme směřovat na objízdnou trasu Havlíčkův Brod – Habry – Světlá nad Sázavou,“ nastínil možné řešení Jaroslav Teplan.

Do Svatovojtěšské ulice se dostanou pouze řidiči jedoucí od Jihlavy. Vyjet ze Svatovojtěšské doprava na Masarykovu ulici budou moci jen vozidla nad 10 tun, ostatní doprava bude vedena přes Beckovského a Havlíčkovu ulici.

Příjezd od Kolína do Svatovojtěšské ulice povede pro vozidla do 3,5 tuny Husovou, Horní ulicí, Havlíčkovým náměstím, Dolní (nově zrekonstruovaný úsek) a Jihlavskou ulicí na křižovatku se silnicí 1/38, dále pak doprava po Masarykově ulici, ze které vozidla odbočí znovu doprava do Svatovojtěšské ulice.

„Opravu světelné signalizace bychom rádi stihli v co možná nejkratším termínu, práce by měly skončit 12. září. Nové semafory začnou fungovat nejdéle 13. září, kdy skončí i všechna dopravní omezení,“ dodal Jaroslav Teplan.

Aktualizace 1. září, 15.40:
Na základě sdělení dodavatelské firmy dojde k vypnutí světelné signalizace až v pondělí 7. září (původně středa 2. září). Dodavatelská firma i přes posunutí prací počítá s jejich dokončením tak, aby všechna dopravní omezení skončila podle původního plánu, tedy nejdéle v neděli 13. září.

  • Facebook
  • Twitter