Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Netopýří noc na hradě Orlíku nad Humpolcem

/
/
/
795 ZobrazeníNa hradě Orlík nad Humpolcem se v pátek 28. srpna od 19.00 uskuteční Netopýří noc. Setkání s tajuplnými nočními savci zprostředkují odborníci z České společnosti pro ochranu netopýrů v rámci Mezinárodní noci pro netopýry.

Těšit se lidé mohou na setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, hry a soutěže pro děti, promítání, ukázky práce s ultrazvukovým detektorem či odchyt tajuplných obyvatel hradu do sítí.

Mezinárodní noc pro netopýry je celosvětová akce určená široké veřejnosti, která se v České republice koná už po čtyřiadvacáté. Lidé se s netopýry mohou setkat od poloviny srpna do konce září na téměř padesáti místech. Díky různorodému programu vedenému odborníky mají návštěvníci jednotlivých akcí možnost seznámit se zblízka s těmito zajímavými živočichy, jejich výzkumem i ochranou.

„Od 19.00 čekají na zřícenině hradu na děti i jejich doprovod soutěže a hry s netopýří tématikou. Následnou přednášku s promítáním o životě a ochraně netopýrů doprovodí ukázka ochočených handicapovaných netopýrů. Nejvytrvalejší návštěvníci se mohou těšit rovněž na závěrečné setkání s netopýřími obyvateli hradu a okolních lesů – připraveno jesledování lovících netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru i jejich odchyt do sítí,“ láká na bohatý program Eva Cepáková z ČESON. „Hrad Orlík je ze všech stran bezprostředně obklopen lesy, a proto věříme, že se nám u hradních sklepení podaří odchytit či alespoň sledovat některý z druhů vyskytujících se právě v lesním prostředí. Jedná se o netopýra velkouchého, ušatého, černého či netopýra rezavého,“ doplňuje Eva Cepáková.

„Netopýří noc se na hrad Orlík nad Humpolcem vrací po delší době a jsme moc rádi, že můžeme dětem i dospělým opět přiblížit život našich pozoruhodných hradních obyvatel. Srdečně proto všechny zveme k této netradiční a dobrodružné večerní návštěvě hradu,“ říká Pavel Koubek, předseda sdružení Zelené srdce a kastelán hradu Orlík v jedné osobě. „Parkoviště se nachází na okraji lesa pod hradem, doporučujeme proto návštěvníkům, aby se na akci vybavili baterkou a vhodnou obuví pro zpáteční sestup po neosvětlené lesní cestě,“ doplňuje ještě důležité upozornění Pavel Koubek.

Akci pořádá ČESON ve spolupráci se sdružením Zelené srdce a Castrum, o. p. s, správou hradu Orlík nad Humpolcem, v rámci projektu Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců. Projekt se realizuje s finanční podporou MŽP a SFŽP ČR.

  • Facebook
  • Twitter