Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sedmnáctý bike maraton Vysočiny pošle část startovného na speciální kolo pro handicapované děti

/
/
/
405 ZobrazeníTradiční cyklistické závody Předvýběr.CZ Bike Maraton Vysočina 2022 v Kněžicích letos proběhnou v sobotu 10. září. Novinkou letošního ročníku je podpora sportovní výzvy Kolo pro Adama a neziskové organizace Černí koně.

„Věnujeme z každého startovného padesát korun, abychom tak pomohli handicapovaným dětem získat speciální kolo,“ vysvětluje František Boudný, jeden ze spoluorganizátorů závodů a ředitel personální agentury Předvýběr.CZ.
Hlavní závod kategorie Elite o délce 44 kilometrů (dva okruhy) odstartuje v 11.00 od zámku v Kněžicích. Spolu s nimi se na trať dlouhou 22 kilometrů (jeden okruh) vydají závodníci kategorie Sport a Junioři. Před hlavním závodem proběhnou i závody dětských kategorií baby (2-6 let), žáci 10 km (ročníky 2008-2011), mladší žáci 2 km (narození v letech 2012-2013) a minižactvo 1 km (roky 2014-2015). Výsledky dospělých kategorií organizátoři vyhlásí ve 14.30 před zámkem. Dětské kategorie budou vyhlášeny tradičně už kolem poledne.
„Pro sedmnáctý ročník připravujeme novou trať, představíme ji až po prázdninách. Je vhodná pro účastníky závodů i hobby jezdce. Převažují polní a lesní cesty, část vede po asfaltu. Máme radost, že se po letech vracíme s tratí částečně zpět do lesů,“ prozrazuje za organizátory František Boudný.

Partnerem pitného režimu je Rodinný pivovar Bernard, hlavními partnery jsou nákupní centrum Citypark Jihlava, rodinná firma START Zelený a prodejna sportovních potřeb Fly stork, která bude mít na místě stánek s koly a cyklodoplňky.
Čipovou časomíru zajišťuje Ptime.cz, kde se závodníci registrují online předem.

Organizátoři připravili doprovodný program, na místě nebudou chybět ani stánky s občerstvením pro celou rodinu. Bike Maraton na Vysočině pořádá Cykloklub Kněžice od roku 2006.

Úvodní foto: Karel Dlouhý, vítěz posledního ročníku

  • Facebook
  • Twitter