Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sedmadvacetiletý útočník z Havlíčkobrodska čelí obvinění z loupeže

/
/
/
433 ZobrazeníHavlíčkobrodští kriminalisté stíhají sedmadvacetiletého muže za spáchání zvlášť závažný zločin loupeže. Fyzicky napadl v úterý 23. listopadu svoji příbuznou a požadoval po ní vydání finanční hotovosti. Na základě rozhodnutí soudu skončil obviněný muž ve vazbě.

„V úterý 23. listopadu krátce po druhé hodině odpoledne na linku tísňového volání 158 oznámení o opilém muži, který fyzicky napadl svoji příbuznou v obci nedaleko Havlíčkova Brodu. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídku, která zde nalezla sedmadvacetiletého muže. Ten vykazoval známky značné opilosti, což také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,62 promile alkoholu.
Vzhledem k tomu, že by muž mohl ve svém jednání i nadále pokračovat, ho policisté zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Z protialkoholní záchytné stanice muž putoval rovnou na policejní služebnu, následně zahájil policejní komisař na základě shromážděných důkazů jeho trestní stíhání. „Muž v rodinném domě napadl svoji příbuznou, přičemž jí pohrozil dalším násilím a požadoval po ní vydání finanční hotovosti. Po útoku se napadené ženě podařilo zavolat na linku tísňového volání a přivolat si pomoc,“ dodala tisková mluvčí s tím, že ke zranění ženy, které by si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby, při napadení nedošlo.

„Sedmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ doplnila Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Muž byl už v minulosti podle informací policistů čtyřikrát soudně trestán. Naposledy byl odsouzen na konci roku 2019 v souvislosti s trestnými činy ublížení na zdraví a výtržnictví k podmíněnému trestu odnětí svobody, který mu vyprší až v příštím roce.

  • Facebook
  • Twitter