Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Se zlatou růží v erbu se setkají návštěvníci Roštejna od prvního prázdninového víkendu

/
/
/
846 ZobrazeníPrvní prázdninovou akcí na hradě Roštejně jsou tradiční divadelní prohlídky Se zlatou růží v erbu s Divadelním souborem Karla Čapka z Třeště, které se uskuteční od 3. do 5. července v otevírací době hradu a zavedou návštěvníky do doby založení hradu v polovině 14. století.

„Od 1. července vstupuje hrad Roštejn, stejně jako další příspěvkové organizace Kraje Vysočina v kulturní sféře, do období, které bude podporovat především návštěvy rodin s dětmi a návštěvy mladých lidí. Ti všichni, děti, studenti, budou mít opět jako v loňském roce vstup do všech interiérů hradu zdarma. I přes toto zvýhodnění je nutné před vstupem do objektu navštívit pokladnu, kde bude návštěvníkům vydána platná vstupenka. Ostatní návštěvníci ,dospělí a senioři nad 65 let, se mohou těšit na vstupné ve výši 50 % oproti běžnému ceníku. Touto akcí se mimo jiné snaží Kraj Vysočina přitáhnout pozornost k letní akci Vysočina Dětem, s níž jsou spojeny aktivity po celém kraji, včetně hradu Roštejn. Uvedené zvýhodnění se netýká vstupu na kulturní akce, edukační programy apod., kde zůstává v platnosti klasický ceník,“ popsala Kateřina Rozinková, kastelánka Roštejna.

Návštěvní doba v průběhu letních prázdnin bude stejná jako v červnu, tedy od 9.00 do 18.00 bez polední pauzy na pokladně, zavíracím dnem bude pondělí. „Pouze pondělí 5. července bude otevřeno, stejně jako v úterý 6. července, prvním zavíracím dnem prázdnin bude až pondělí 12. července. V tuto chvíli platí ve všech interiérech hradu povinnost nošení respirátorů a pro vstup na provázenou trasu nutnost splnění podmínky OTN (očkování, testování, prodělání nemoci). Pro podrobnosti ohledně platných hygienicko-epidemiologických pravidel je možné navštívit novou sekci hradních stránek http://hrad-rostejn.cz/mimoradna-opatreni-proti-covid-19/).
Pozornost by návštěvníci měli před cestou na hrad věnovat i sekci Aktualit hradních stránek, případně sekci Jak se k nám dostanete, kde se budeme snažit o aktuální informace ohledně silničních uzavírek,“ dodává kastelánka.

První z největších akcí bude divadelní prohlídka Se zlatou růží v erbu v termínu 3. až 5 . července v otevírací době hradu. „Těšit se mohou návštěvníci na několik desítek kostýmovaných hereček a herců z Divadelního souboru Karla Čapka z Třeště, kteří je zavedou do doby založení hradu v polovině 14. století. Na prohlídky je vhodné učinit rezervaci, a to na telefonním čísle +420 733 161 817, které je dostupné denně od 9.00 do 18.00 mimo pondělí,“ uzavřela Kateřina Rozinková.

  • Facebook
  • Twitter