Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Science Café v Jihlavě o obchodování se zvířaty

/
/
/
693 Zobrazení



V úterý 16. října se v Malovaném sále jihlavského muzea uskuteční další přednáška z cyklu Science Café. Tématem přednášky zoologa a popularizátora přírodovědy Evžena Kůse je Obchodování se zvířaty z pohledu 21. století. 

Obchod se zvířaty a živočišnými produkty je starý jako lidstvo a dodnes představuje jednu z nejvýznamnějších lidských činností. Jaké jsou jeho ekonomické, morální a ochranářské dopady na volně žijící i domácí zvířata? Jak se mění pohled veřejnosti na obchodníky se zvířaty a komerčními chovateli? Lze zastavit ilegální obchod se slonovinou, rohy nosorožců, kožešinami a dalšími komoditami?

Evžen Kůs je český zoolog a popularizátor přírodovědy. Dlouholetý zaměstnanec Zoo Praha, přední odborník na otázky chovu divokých zvířat v zajetí, zejména koně Převalského. Patří k nejvýznamnějším českým odborným konzultantům v oblasti přírodopisných dokumentárních filmů. Známý z mnoha pořadů České televize a Českého rozhlasu i z dalších médií.

Začátek je v 18.00.

  • Facebook
  • Twitter