Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sbírka potravin na Žďársku pomůže lidem v nouzi prožít klidné svátky

/
/
/
635 ZobrazeníV sobotu 23. listopadu se od 8.00 do 18.00 uskuteční už druhá letošní Sbírka potravin, která tentokrát proběhne ve žďárském hypermarketu Albert.

Pomoci mohou zájemci nákupem vybraných trvanlivých potravin, jako jsou těstoviny, rýže, luštěniny, konzervy (zeleninové, ovocné, masové, rybí), dětská výživa, trvanlivé mléko, olej, cukr, puding, mouka, trvanlivé polévky, paštiky a ovocné přesnídávky. Lidé mohou zakoupit také základní potřeby z drogerie: mýdlo, šampon, zubní pasty a kartáčky, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí, prostředky na úklid, vlhčené ubrousky, toaletní papír, dětské pleny, dětská kosmetika a dětská výživa.
„Každý, kdo se bude chtít zapojit v pomoci potřebným, může zakoupit jakékoliv zboží ze seznamu a v prodejně zanechat našim dobrovolníkům. Pro ty, kteří nemají v začínajícím předvánočním shonu čas na nákupy, bude připravena kasička, do které mohou lidé vhodit peníze,“ doplňuje Michaela Kuchtová, koordinátorka Potravinové sbírky.
Získaná pomoc podpoří především klienty Charitní záchranné sítě, kteří často vypadávají ze systému podpory a pomoci institucí a dalších služeb, nebo je tato pomoc pro ně nedostatečná. Jedná se například o rodiny, které se ocitly v nouzi kvůli výpadku příjmů, nenadálým výdajům, jsou v insolvenci či řeší další obtíže, které jim znemožňují zajistit si materiální potřeby pro sebe a své děti. Častá pomoc směřuje i k příjemcům invalidních důchodů, které jsou mnohdy nízké, nebo také k lidem, kteří ztratili bydlení.
Do listopadové sbírky se jako dobrovolní organizátoři ochotně zapojí členové žďárského fotbalového klubu FC Žďas Žďár nad Sázavou.
„Jsme moc rádi, že jsme byli osloveni Oblastní charitou Žďáru nad Sázavou pro tuto akci a že se budeme moci prezentovat na jiném poli, než je to fotbalové, a ještě k tomu přispějeme pro dobrou věc. Dali jsme dohromady šestnáctičlenný tým složený z hráčů dorosteneckého věku, trenérů a funkcionářů. Věřím, že si to všichni užijeme,“ sděluje nadšeně Radim Chmelíček, manažer místního fotbalového klubu.
Květnová sbírka, která se uskutečnila rovněž v jednom ze žďárských obchodních řetězců, byla velmi úspěšná. Díky ní bylo vybráno 980 kg materiální pomoci. „Ne všichni totiž mají možnost jít svobodně do obchodu a nakoupit si to, co potřebují oni nebo jejich blízcí. Zejména v předvánočním období jsou rozpočty našich klientů a rodin velmi napnuté, proto jim i díky vám můžeme alespoň tuto položku v měsíčních výdajích ponížit,“ sděluje závěrem Jana Kincová.

Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank a Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje jako její partner.

  • Facebook
  • Twitter