Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sbírka Koláč pro hospic na Třebíčsku úspěšně vzdorovala koronaviru

/
/
/
769 ZobrazeníTradiční sbírka Koláč pro hospic sv. Zdislavy proběhla na území Oblastní charity Třebíč 7. října, a i přes přísná hygienická nařízení v ní lidé přispěli téměř 82 tisíc korun.

„Jde o 100% nárůst, v předchozích letech se vybralo 44 tisíc. Jsme ohromeni a potěšeni solidaritou lidí, institucí i firem, které byly ochotny nám se sbírkou pomoci. Všem, kdo přispěli, velmi děkujeme. V této složité době jde o dvojnásobný dar,“ zhodnotil sbírku Petr Jašek, ředitel Oblastní charity Třebíč.

Veškerý výtěžek bude použit na nákup zdravotnického materiálu pro vážně nemocné pacienty, o které se stará Domácí hospic sv. Zdislavy na celém území okresu Třebíč. Za rok pomůže až 300 pacientům a přitom vykoná tisíce návštěv prostřednictvím lékařů, zdravotních sester, pečovatelek, psychologa, a to vše přímo v rodinách. „Pokud jste nás minulou středu nepotkali a chtěli byste tuto službu podpořit, protože vnímáte její význam, můžete tak do konce měsíce učinit online na sbírkový účet číslo 42 00 06 59 31/ 6800 pod variabilním symbolem 623,“ říká vedoucí Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč Eva Vráblová.

Letošní sbírka se konala za podpory mnoha firem i institucí, některé se zapojily opakovaně jako město Třebíč, vojáci z letecké základny u Náměště nad Oslavou, Skupina ČEZ nebo Fraenkische, výborné koláčky každý rok dodává Pekařství Kapinus s velkou slevou. Sbírku pro Domácí hospic sv. Zdislavy podpořilo i mnoho nových firem a jejich zaměstnanců například ALTREVA, spol. s r.o., BEL Sýry Česko, a. s., Nuvia, a. s., ESKO-T, s. r. o., MANN+HUMMEL, Motorpal, a. s., ale i Okresní soud Třebíč nebo Bistro Rovnováha.

Covid-19 ovlivnil i tuto dobročinnou sbírku, ta se nemohla uskutečnit v plném rozsahu. Například Nemocnice Třebíč, která je důležitým partnerem v každodenní práci domácího hospice a vždy ho v tento čas podporuje, má omezen režim stejně jako firma Huhtamaki.
Neuskutečnila se ani podpora fanoušků ledního hokeje na zimním stadionu SK Horácké Slavie Třebíč, protože zápas s Kladnem byl zrušený, neproběhl ani Třebíčský půlmaraton.
„Rád bych za celou Oblastní charitu Třebíč poděkovala všem, kteří se podíleli na průběhu sbírky, ať už zaměstnancům nebo dobrovolníkům, všem těm, kdo balili koláče a stáli na stáncích, bez Vás by žádná sbírka neproběhla,“ uzavřel Petr Jašek.

  • Facebook
  • Twitter