Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sázava v Havlíčkově Brodě zažila první ročník Brodění

/
/
/
1454 ZobrazeníPlavci v pruhovaných retroplavkách se v sobotu 16. června sešli u kostela Sv. Kateřiny v Havlíčkově Brodě, aby na řece Sázavě absolvovali své první Brodění. Kromě brodění mohli děti i dospělí závodit ve žlutomodrém prezidentském člunu až do jeho úplného roztrhání a na břehu řeky vzniklo také improvizované pískoviště, kde se soutěžilo o nejvyšší pískovou věž. 

Děti si užily skákací hrad, nedaleká zahrádka místního hostince poskytla zázemí i občerstvení a o pohodu se starala hudební skupina Terasa.

Zároveň s festivalem Brodění se v kostele sv. Kateřiny uskutečnila akce s názvem KATEŘINA ŽIJE. Od 14.00 a 15.00 bylo v kostele k vidění divadelní představení Karkulčin Koblížek divadelního souboru Dinosaurus a v 18.00 benefiční koncert hudební skupiny AMaTer ve prospěch opravy kostela.

A proč vlastně Brodění vzniklo ?
„Naše město má Brod ve svém názvu a přitom většina Broďáků se ještě nikdy řekou Sázavou nebrodila. Je dokázané, že brodění je zdraví prospěšné a alespoň jedno každoroční přebrodění posiluje organizmus. Kromě toho, brodění způsobuje optimismus a dobrou náladu,“ nechal se za organizátory slyšet Jiří Jedlička.

Foto: Libor Blažek

  • Facebook
  • Twitter