Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sawadika! V SeneCura SeniorCentru Chotěboř ochutnali thajskou a vietnamskou gastronomii

/
/
/
104 ZobrazeníV SeneCura SeniorCentrum Chotěboř připravili další sérii oblíbené aktivity – gurmánské dny. Klienti se tentokrát seznámili s thajskou a vietnamskou gastronomií i kulturou.

„Gurmánské dny jsou mezi klienty jednou z nejoblíbenějších aktivit. V programu je máme každý měsíc a probíhají během celého jednoho týdne,“ říká ředitel SeniorCentra Chotěboř Jan Špidlen. Pro úspěch aktivity je důležitá příprava. A to nejen v kuchyni, ale rovněž ve společenských místnostech. Personál si většinou bere na pomoc samotné klienty, kteří se tak aktivně mohou zapojit – vyrábí například nejrůznější vlaječky na stoly, papírové řetězy a další dekorace.

Hlavní program gurmánských dnů tvoří přirozeně ochutnávka národních specialit. Jak se již stalo tradicí, důležitou roli v této aktivitě hrají kuchaři domova. Ti s láskou připravují jídla typická pro konkrétní zemi V případě Vietnamu a Thajska byla nabídka, o kterou se postarali, vskutku pestrá. „Někteří klienti poprvé ochutnali smažené krevety, jarní závitky, thajskou sladkokyselou omáčku či pravý vietnamský čaj,“ popisuje sociální pracovnice domova Jiřina Léblová.

Nejen gastronomie však tvoří charakter dané země. Zaměstnanci SeniorCentra Senecura proto zařazují do programu i zajímavosti, důležité informace, promítání filmů, kvízy a další činnosti, díky nimž klienty aktivizují. Je také běžné, že klienti vzpomínají na vlastní zážitky z cestování.

Cestování do jiných zemí v rámci gurmánských týdnů je jednou z příležitostí, které pomáhají klienty udržet aktivní a umožňují jim prožít zajímavé a zábavné dny. Do SeniorCenter také často přijíždějí různé osobnosti třeba v rámci pravidelné akce Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.

  • Facebook
  • Twitter