Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šachisté z Vysočiny na světovém šampionátu družstev seniorů

/
/
/
1232 ZobrazeníZatímco šachovou mládež Vysočiny čeká Mistrovství České republiky, čeká věkově nejvyšší kategorie vrcholná světová akce. Od 5. do 15. 3. proběhne v Praze Mistrovství světa družstev seniorů v šachu v kategoriích 50+ a 65+.

Turnaj pořádají Agentura AVE-KONTAKT Pardubice, Šachový svaz České republiky a Světová šachová federace (FIDE).
Turnaje se účastní zvučná jména jako: Shabalov, Kaidanov, Jussupow, Graf, Giorgadze, Sturua, Speelman, Godena, David, Hráček, Ftáčník, Štohl a další v kategorii nad 50 let. Balashov, Sveshnikov, Hort, Jansa, Vaisser, Nunn, Farago a další v kategorii nad 65 let. Bráno podle průměrného ELA, což ale může být údaj velmi zavádějící speciálně u seniorských kategorií, jsou největšími favority „mladšího“ turnaje celky USA (průměrné ELO 2536), německého Lasker SF (2510) a Gruzie (2500). S mírným odstupem následuje Anglie (2459), Itálie (2458) a Česká republika (2457). U „starších“ je jasným favoritem obhájce z loňska – tým Ruska (2452), který by se jistě neztratil ani v turnaji 50+. Mezi spolufavority můžeme počítat týmy Německa (2390), České republiky (2373), Francie (2332), Anglie (2328) a Izraele (2320).
Celkem je přihlášeno 120 týmů z 32 zemí. Nejpočetnější zastoupení mají domácí Česká republika (145 hráčů v 31 týmech) před Německem (134 hráčů v 29 týmech). Z hlediska titulů se celkem účastní 45 GM, 9 WGM, 59 IM a 10 WIM. Dokladem, že se nejedná o „otevřené Mistrovství Evropy“ svědčí seznam mimoevropských účastníků – USA, Kanada, Kostarika, Malajsie, Mongolsko, JAR.
Z celé akce bude živě každý den přenášeno sto partií (po 50 z obou kategorií). Vstup do hracích sálů bude zdarma pro všechny diváky. Hraje se v hotelu Olympic.

Šachisté TJ Žďár nad Sázavou


Této světové akce se zúčastní i dva týmy z Vysočiny. Hráči ŠK Gordic Pavel Švanda, TJ Náměšť nad Oslavou Petr Mičulka a ŠO Caissa Třebíč Jan Tesař a Roman Bradáč se spojili do družstva s názvem Vysočina. Samostatné družstvo postavil ŠO TJ Žďár nad Sázavou ve složení Jaroslav Janáček, Eva Kořínková, Vladislav Obůrka, Pavel Kuda a Josef Mička. Oba týmy budou startovat v kategorii 50 +. Účast posledně jmenovaného týmu na této významné akci finančně podpořil Kraj Vysočina.
Předběžné startovní listiny
Živé partie

  • Facebook
  • Twitter