Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sabina řádila také v jihlavských městských lesích

/
/
/
577 ZobrazeníJihlavský hřbitov je už uklizený a otevřený. Vítr ale poškodil hlavně zdravé stromy nezasažené kůrovcem v jihlavských městských lesích. Velké škody napáchal orkán také na srubech nebo krmelcích.

Vývraty a zlomy jsou zasaženy všechny lesnické úseky Správy městských lesů (SML). Nejvíce zasažené jsou lesní úseky Bílý Kámen, Salavice a Dlouhá Brtnice. „Bohužel velký podíl vyvrácených a polámaných stromů jsou ještě zdravé smrky, jelikož jejich koruna vichřici kladla větší odpor než kůrovcové stromy,“ uvedl Václav Kodet, jednatel SML.

Celkem může být v městských lesích poškozeno až 10 000 m³ převážně zdravých stromů. Významné škody vichr napáchal i na doprovodné, převážně myslivecké infrastruktuře. Tedy na krmelcích, loveckých srubech apod. „Poměrně velkou nepřímou škodou je pro nás i dvoudenní ztráta v obchodu se dřevem, kdy jsme nemohli zákazníkům odbavit cca 60 kamionů,“ uvedl Václav Kodet s tím, že společnost tak přichází o tržby, které už do konce měsíce určitě nedožene.

Jihlavský ústřední hřbitov je od čtvrtečního rána otevřený. Během středy se pracovníkům magistrátu podařilo zkontrolovat všechny stromy a odklidit popadané polámané větve. Všechny cesty na jihlavském ústředním hřbitově jsou tak už bez omezení průchozí.

  • Facebook
  • Twitter