Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

S příchodem roku dostaly nastávající maminky v jihlavské nemocnici opravený pokoj

/
/
/
598 ZobrazeníNové postele, podlaha, skříně, kompletně opravená koupelna, nebo příjemná tapeta na stěně. Tak vypadá nový pokoj na oddělení šestinedělí, který hostí maminky před porodem. Pokoj se opravil díky dárcům. Z původní myšlenky zvelebit jedno zázemí nakonec vznikly zrenovované pokoje dva.

Peníze na Vánoční pokoj pro maminky se podařilo vybrat před dvěma lety. Práce ale na několik měsíc přerušil covid. Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si vybere veřejnost věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku, kterou si vybrali, na daný email a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou. Peníze na vybavení se vybírají do Štědrého dne. Před dvěma lety to bylo 171 300 korun. A právě tato suma padla na zvelebení pokoje.

„Se stavebními úpravami pomohli i zaměstnanci nemocnice, takže jsme ušetřené peníze mohli dát ještě na opravu dalšího pokoje. Každý pokoj byl třílůžkový a měly společnou koupelnu. Právě oprava sociálního zařízení a rozdělení na dvě samostatné koupelny s toaletou a sprchou beru jako největší změnu a komfort pro pacientky“, popisuje lékařka a autorka pokoje Monika Stretavská.

Zázemí jednoho z nově upravených pokojů v jihlavské nemocnici

V pokojích jsou tedy kompletně opravené koupelny, nové podlahy, nábytek, postele i zástěny mezi nimi, aby každá pacientka měla určité soukromí. Zdi zdobí tapety. „Jsme rádi, že se podařilo maminkám nabídnout důstojné a krásné zázemí. Chceme, aby se u nás ženy cítily jako doma a tento pokoj jim to doufám dokáže splnit. Pobyt na těchto pokojích je pro ženy zdarma,“ dodává primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

  • Facebook
  • Twitter