Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rok zázraků v Havlíčkově Brodě

/
/
/
774 ZobrazeníVe středu 9. listopadu byla v 18.00 v Havlíčkově Brodě v budově Městského divadla a kina Ostrov vernisáží zahájena výstava s názvem Rok zázraků. Autorem expozice, která původně vznikla k 30. výročí pádu komunistického režimu a poprvé byla vystavena v listopadu 2019 v Evropském parlamentu, je historik Petr Blažek.

Hlavním tématem je pád komunistického režimu Československa v mezinárodním kontextu. Partnerem výstavy je knihovna samizdatové a exilové literatury Libri prohibity, která poskytla obrazové podklady. Na úvod promluvila Alena Doležalová, tisková mluvčí Města Havlíčkův Brod. O historii výstavy promluvil Zbyněk Stejskal, starosta města Havlíčkův Brod. Vernisáž doplnila hrou na akordeon Johanka Juklová.

„Výstava bude přístupná veřejnosti do konce letošního roku,“ uvedl Tomáš Hermann, jednatel Městského divadla a kina Ostrov.

  • Facebook
  • Twitter