Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

rn Till Schumacher podepsal kontrakt s FC Vysočina na 2,5 rokurn n

/
/
/
340 Zobrazenírn

„Jsem moc rád, že se nám tento přestup, který je na české poměry velmi neobvyklý a svým způsobem unikátní, podařilo dotáhnout do konce, neboť jej provázela poměrně složitá jednání. Těší nás, že Till pro rozvoj své fotbalové kariéry zvolil cestu přes českou nejvyšší soutěž. Jde o velice talentovaného a nadějného hráče, který nás přes svůj mladý věk už v prvním přípravném utkání přesvědčil, že může hned naskočit do základní sestavy. Chceme mu dát šanci a věříme, že má před sebou velkou budoucnost. Doufáme, že se v Jihlavě prosadí a dokáže, že jej v Dortmundu dobře vychovali,“ řekl k Schumacherově přestupu Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

„Jsem mladý hráč, tudíž jsem byl z možnosti působit v první české lize opravdu nadšený. Vnímám to jako šanci nastupovat v kvalitní soutěži a učinit další posun v mé fotbalové kariéře. Udělám vše pro to, abych mančaftu pomohl a byli jsme úspěšní jako tým. Rozhodně nechci sestoupit a toto odhodlání vnímám i u mých nových spoluhráčů,“ řekl po podpisu nové smlouvy Till Schumacher.

Dvacetiletý německý obránce si zvyká na jiné pojetí fotbalu: „Zatím jsem v Jihlavě mnoho tréninků neabsolvoval a úplně si netroufám porovnávat tréninkovou náplň. Se strukturou tréninkových jednotek jsem každopádně spokojen. Už jsem stihl poznat, že v českém fotbalu hraje důležitou roli kondiční a fyzická připravenost hráčů, což je asi dáno i probíhající přípravou na jarní sezónu. Jsem velmi zvědavý, jaké odlišnosti nabídnou ligové zápasy a jaký je v Česku zájem fanoušků o fotbal. Asi netřeba dodávat, že v Německu je kladen extrémní důraz na techniku hráčů a jejich taktickou vyspělost.“

A jak Schumacher zapadl do jihlavské fotbalové kabiny? „Byl jsem příjemně překvapený, jak dobře mě kluci přijali a jak jsou vstřícní a snaží se mi pomoci. Je mi jasné, že to pro spoluhráče není jednoduché, když do týmu přijde někdo, kdo mluví jiným jazykem. Komunikace tak probíhá hlavně anglicky, s Kamsou Mara mohu hovořit francouzsky a s Nikolasem Daníčkem se dostanu i ke své mateřštině. Každý den se ale snažím pracovat na své češtině, ve volném čase studuji a pochytávám nová slova. V Jihlavě se mi líbí, našel jsem tu všechno, co potřebuji. Těším se, až se v nadcházejících dnech a týdnech více zabydlím a město ještě lépe poznám. Hlavně se ale nemohu dočkat, až konečně obuju kopačky a nastoupím k ligovému utkání na stadiónu FC Vysočina!“

Till Schumacher (nar. 10. 12. 1997) pochází z Essenu, více než půlmiliónového města v Porúří v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. V místním Rot-Weiss prošel mládežnickými týmy a poté na počátku roku 2014 přestoupil do slavné Borussie Dortmund. Jako kapitán týmu oslavil německé tituly v kategoriích U17 a U19 a připsal si též 7 startů za německé reprezentační výběry U18 až U20. Od léta 2016 nastupoval za záložní tým Borussie, který působí ve 4. nejvyšší německé soutěži. V aktuální sezoně dokonce figuroval na dvaatřicetičlenné soupisce BVB pro Ligu mistrů. V zimě se rozhodl obrátit svoji pozornost na českou ligu a přijal nabídku testu v druholigových Pardubicích. Zde zaujal a vysloužil si pozvání na zkoušku také do Jihlavy. V FC Vysočina absolvoval velkou část zimního bloku a nastoupil do všech tří utkání Tipsport ligy.

rn n

  • Facebook
  • Twitter