Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidiči kamionů si z dálnice D1 dělají parkoviště

/
/
/
1423 ZobrazeníKaždodenní obrázek z dálnice D1 – odstavené parkující kamiony na místech, kde to bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Podle policie ale argumenty řidičů kamionů, že nemají dostatek parkovacích míst na parkovištích, v žádném případě neobstojí, protože zákon o provozu na pozemních komunikacích hovoří jasně.

„Navíc časně ráno, v noci, při snížené viditelnosti, v mlze nebo v dešti je stojící kamion na nájezdu nebo sjezdu z dálnice obrovským rizikem především pro všechny další řidiče, kteří mohou neosvětlené a neoznačené vozidlo snadno přehlédnout a narazit do něj, “ vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policejní akce odhalila 34 špatně parkujících řidičů kamionů

Do páteční ranní policejní akce na D1, do které se 31. března zapojili policisté z dálničního oddělení Velký Beranov, odhalila 34 řidičů, kteří stáli mimo místa určená k parkování. „Všichni zaplatili na místě pokutu v příkazním řízení a z místa, kde nebezpečně parkovali, je policisté vykázali. Podobné akce budeme na Vysočině opakovat, protože víme, jaké obrovské komplikace v dopravě na dálnici způsobí dopravní nehoda, při níž je účastníkem kamion,“ sdělila Čírtková a zdůraznila, že podobná komplikace často zastaví provoz v době zásahu složek IZS, zapříčiní kolony stojících vozidel nebo i nepříjemnosti na souběžných silnicích s dálnicí D1.  

  • Facebook
  • Twitter