Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič se na Třebíčsku snažil ujet a pak se chtěl vyměnit se spolucestujícím

/
/
/
941 ZobrazeníČtyřiadvacetiletý opilý řidič ujížděl na Třebíčsku policistům, kteří auto dostihli a zastavili. Podezřelému muži nevyšel ani pokus vyměnit se za volantem se svou spolucestující. Dvojici policisté zajistili, muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů a žena ze spáchání přestupku.

Ve Stařči na Třebíčsku projížděla ve středu 14. srpna před devátou hodinou večer policejní hlídka obvodního oddělení Třebíč a policisté si všimli podezřelé jízdy vozu Rover. „Auto se rozhodli zastavit a zkontrolovat, řidič ale na znamení k zastavení nereagoval. Výzvy neuposlechl a místo toho, aby zastavil, se snažil bezohlednou jízdou ujet. Policisté vyjeli za ním a v krátké době ho dostihli. Když se vozidlo dostalo v obci do slepé ulice, ještě smykem otočilo a poté řidiči, vzhledem k policejnímu vozidlu před sebou, nezbylo než zastavit.
Po zastavení se spolujezdkyně s řidičem hbitě vyměnila a zaujala jeho místo za volantem. Policisté okamžitě zakročili a osádku vyzvali, aby oba vystoupili. Žena opakované výzvy odmítala uposlechnout, policisté ji zajistili a skončila s pouty na rukou. Třicetiletou ženu policisté odvezli na oddělení policie,“ popsala dramatický zákrok policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté zajistili také čtyřiadvacetiletého muže a dechovou zkouškou naměřili hodnotu 2,01 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu přes dvě promile. „Dále policisté zjistili, že řidičský průkaz muž nevlastní. Jedná se totiž o řidiče, který má rozsudkem soudu mimo jiné uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do letošního října. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnila tisková mluvčí.

Následující den mu policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodal Jaroslav Hošek, zástupce vedoucího třebíčského obvodního oddělení. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Za spáchané trestné činy lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky. K tíži v tomto případě řidiči půjde i jeho bezohledná jízda a nezastavení na výzvu dávanou policisty.

„Žena byla po provedení všech nezbytných úkonů propuštěna, je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté předají k projednání příslušnému správnímu orgánu,“ uzavřela Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter