Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič projížděl po dálnici rychlosti 213 km/h

/
/
/
564 ZobrazeníPřekročení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici D1 zaznamenali v pondělí 14. března ve večerních hodinách u řidiče osobního vozu Tesla Model S s českou registrační značkou policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Řidiče čeká správní řízení a odebrání řidičského průkazu.

„Policisté v pondělí v rámci běžného výkonu služby na dálnici D1 zaregistrovali kolem osmnácté hodiny na 107. kilometru dálnice ve směru na Prahu rychle jedoucí osobní auto Tesla Model S s českou registrační značkou. Radarové zařízení umístěné ve služebním vozidle Škoda Superb naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 213 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 km/h,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policejní hlídka zastavila auto ke kontrole a zadokumentování dopravního přestupku zastavila v prostoru na 104. kilometru ve směru na Prahu. „Šestačtyřicetiletý řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla. Policisté u řidiče také provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Dopravní přestupek – překročení nejvyšší povolené rychlosti – policisté zadokumentovali. Přestupek nebylo možné vyřídit s přestupcem na místě a bude oznámen místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení. Ve správním řízení mu za tento přestupek hrozí pokuta až 10 000 korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter