Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič dvakrát víc přetížil dodávku, policisté mu na dálnici naměřili 130 kilometrů

/
/
/
464 ZobrazeníPolicisté z Vysočiny se zaměřují v poslední době na přetížené dodávky, jednu z posledních zachytila hlídka dálničního oddělení Velký Beranov, když projížděla v úterý 15. února po dálnici na 129. kilometr ve směru na Brno rychlostí 130 kilometrů v hodině.

Auto mělo českou registrační značku a za jeho volantem seděl cizí státní příslušník. „Na nákladové ploše vozu s nejvyšší povolenou hmotností 3,5 tuny cizinec vezl neuvěřitelných 7,7 tuny potravin, což znamená, že byl přetížen o více než čtyř tuny, tedy přetížení dosahovalo 117 procent.

Policisté uložili řidiči na místě pokutu ve výši 15 000 korun a dopravci – české firmě – hrozí pokuta ve správním řízení ve výši 45 000 korun. Řidiči jsme zakázali další jízdu a musel náklad přeložit na jiné vozidlo,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Pravidelným kontrolám dodávkových vozidel se policisté věnují téměř denně. „Se stejným zaměřením také realizujeme mimořádné dopravně bezpečnostní akce, a to nejen na dálnici D1, ale také na silnicích nižších tříd.

Na jedné fotografii jsou zřetelně vidět prohnutá listová péra zadní nápravy, takže jízda s takovým vozem je podle policistů při tak vysoké rychlosti na dálnici D1 obrovským rizikem nejen pro samotnou posádku, ale také pro ostatní účastníky provozu.

  • Facebook
  • Twitter