Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Resuscitační tým pelhřimovské nemocnice má k dispozici nové batohy

/
/
/
1787 ZobrazeníResuscitační tým anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Pelhřimov má k dispozici dva nové resuscitační batohy. Ty výrazně usnadňují práci týmu, který vybíhá po celém areálu nemocnice v případech, kdy je nutná neodkladná resuscitace. Jeden batoh pro resuscitaci dospělého a jeden pro resuscitaci dítěte zakoupila soukromá firma jako sponzorský dar.
Resuscitační tým je skupina zdravotnických pracovníků určená k poskytování neodkladné péče pacientům s hrozícím nebo náhle vzniklým selháním základních životních funkcí a je dostupný na telefonu 24 hodin denně. „V letošním roce jsme byli přivoláni již k šestnácti případům. Batohy nám výrazně ulehčují naši práci. Efektivně v nich máme uspořádány veškeré prostředky a léky pro záchranu života,“ upřesnila vrchní sestra oddělení ARO Romana Knotková.
Batohy v hodnotě 18 tisíc korun bez vybavení oddělení ARO získalo od firmy Sapho jako dar. Jeho obsahem při zásahu je defibrilátor, odsávačka, obličejová maska, pomůcky zajišťující dýchací cesty, injekční stříkačky, dezinfekce, léky a celá řada dalších potřebných pomůcek k záchraně života. Jeho váha při zásahu je kolem deseti kilogramů. „Dojde-li v areálu nemocnice k události, která vyžaduje neodkladnou resuscitaci, jsme na místě do pár minut. Batoh je nepřetržitě připraven a my také,“ dodala vrchní sestra.
Resuscitační tým je obvykle tvořen lékařem a sestrou z anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Doplňují ho členové týmu v místě zásahu. V roce 2019 zasahoval u 84 pacientů, kteří se náhle ocitli ve stavu ohrožení život. K aktivaci resuscitačního týmu patří například náhlá zástava oběhu, masivní zevní nebo vnitřní krvácení, náhle vzniklá a přetrvávající porucha vědomí, hrozící selhání krevního oběhu, hrozící selhání dýchání a zhoršení

  • Facebook
  • Twitter