Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rektor jihlavské vysoké školy v čele Evropské asociace klinických anatomů

/
/
/
543 ZobrazeníNa valném shromáždění Evropské asociace klinických anatomů (European Association of Clinical Anatomy-EACA) byl Václav Báča, rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava, ve čtvrtek 16. září jmenován do nejvyšší funkce výkonného výboru EACA. Prof. Báča byl zároveň pověřen pořádáním výročního kongresu EACA 2023 v Praze.

Valné shromáždění zvolilo prof. Báču do pozice Honorary President výkonného výboru EACA, organizace sdružující odborníky v oblasti klinické anatomie z Evropy i celého světa. „Je pro mě velkou ctí být zvolen do nejvyšší pozice evropské klinické anatomie. Zároveň je to obrovský závazek vůči preklinickým oborům medicíny, které jsou ve výukových plánech spíše potlačovány, aby opět dosáhly uznání základního kamene zdravotnického vzdělávání. A to včetně kladení důrazu na specifickou odbornost přednášejících, jejich mezioborovou kompetenci i etickou integritu v evropském i světovém vědeckém prostoru,“ uvedl prof. Báča.

Hlavními účely EACA je zvýšit povědomí o vzdělání a výzkumu v klinické anatomii, budovat přátelské vztahy mezi anatomy v tomto oboru. Dále se organizace věnuje zveřejňování vědeckých aktivit v rámci evropských kongresů.

Václav Báča postoupil do čela asociace z pozice Honorary Vice-President, kterou ve výkonném výboru vykonával od roku 2019. Předchozích osm let působil ve výboru EACA na pozici Assistant Secretary-General. S nově zastávanou pozicí získal také právo na pořádání výročního kongresu EACA, který se koná s dvouletou periodou, a to v roce 2023 v Praze. Jde o ocenění práce prof. Báči nejen na poli vědeckém a výukovém, ale také na poli organizačním a popularizačním ve prospěch svého oboru nejen v tuzemsku, ale také v mezinárodním kontextu.

  • Facebook
  • Twitter