Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Region Press Foto 2020 představuje v Jihlavě sedmnáct regionálních redakcí

/
/
/
656 ZobrazeníReportážní i výtvarné fotografie přibližují v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě dění na Vysočině v uplynulém roce 2020. Mezi regionálními periodiky se představuje prostřednictvím fotografií Michala Maška také online deník Vysočina-news.cz

Od úterý 5. do pátku 29. ledna si fotografie mohou prohlédnout zájemci v budově krajského úřadu. „Letos se účastní sedmnáct médií, což je přibližně podobný počet jako v minulém roce,“ upřesňuje člen rady Syndikátu novinářů Vysočina a šéfredaktor Jihlavských listů Petr Klukan. Snímky jsou k vidění hned vedle kongresového sálu a pak ještě ve třetím patře úřadu.
Pět desítek fotografií profesionálních i amatérských fotografů je podle jeho slov pestrou směsicí dokumentárních, reportážních i výtvarných děl. „Vedle profesionálních snímků tu lze nalézt i ty, které dokumentují každodenní život ve společnosti, krajinu nebo obec. Ač nemusí být výtvarně dokonalé, byly pořízeny s láskou a úmyslem co nejlépe zachytit událost v daném místě. Snímky jsou dokumentem doby, která je vždy jedinečná. Jejich význam je proto jednoznačný,“ dodává Petr Klukan.

Mezi sedmnáctkou regionálních médií se představuje také online deník Vysočina-news.cz, foto: Petr Klukan

První akce v roce výročí narození a úmrtí Karla Havlíčka Borovského
Termín osmého ročníku výstavy připadl na dobu poznamenanou koronavirem. „Věříme, že se na aktuální Region Press Foto přijdou podívat nejen krajští politici a zaměstnanci krajského úřadu, ale že si snímky prohlédnou třeba i lidé, kteří zrovna budou mít v sídle kraje v úředních hodinách nějaké vyřizování,“ doplňuje předseda Syndikátu novinářů Vysočina Jaroslav Paclík.
V posledních letech je výstava koncipována jako putovní. O letních prázdninách by měla být k vidění v Jaroměřicích nad Rokytnou. „Doufejme, že to už pandemie covid-19 poleví, a tak na výstavu budeme moci pozvat širší veřejnost a přijde mnoho příznivců kvalitní reportážní fotografie.
Všem redakcím z našeho regionu, které na výstavu dodaly své snímky, patří poděkování. Region Press Foto je první akcí Syndikátu novinářů Vysočina v havlíčkovském roce, kdy si připomínáme dvou sté výročí narození a 165. výročí úmrtí Karla Havlíčka Borovského. Na konci října 2021 si připomeneme 200 let od narození slavného českého novináře a spisovatele Karla Havlíčka Borovského,“ uzavírá Jaroslav Paclík.
Akce připomínající prvního velkého českého novináře a myslitele 19. století připomenou akce v jeho rodné Borové, na zámku v Malči, Havlíčkově Brodě, kde hlavní roli bude mít Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Havlíčka připomene sedmnáctý ročník letní žurnalistické školy, a na dalších místech regionu.

Vystavující periodika a webové portály
Havlíčkobrodský deník, Horácké noviny, Jaroměřický zpravodaj, Ježkovy oči, Jihlavský deník, Jihlavské listy, Jihlavské noviny, Kraj Vysočina, MF Dnes a 5plus2, Pelhřimovský deník, Telčské listy, Třebíčský deník, Třebíčské noviny, Žďárský deník, Žďárské noviny, Vysočina–news.cz, Horácké novinky.cz.

Foto z výstavy online deník Vysočina-news.cz


  • Facebook
  • Twitter