Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ranní železniční nehoda u Zajíčkova, Řidič nechal auto na koleji a odjel k zubaři

/
/
/
535 ZobrazeníKe střetu osobního auta a vlaku došlo v pondělí 15. února před osmou hodinou ráno na železničním přejezdu u Zajíčkova na Pelhřimovsku. Na místo události vyjeli pelhřimovští profesionální hasiči společně s jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod.

„Ve vlaku cestovali v době nehody čtyři cestující, nikdo z nich se při nehodě nezranil. Havarované auto skončilo mimo kolejiště. U vozu se v době příjezdu hasičů nenacházela žádná osoba. Hasiči na havarovaném voze provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Provoz na trati byl zastaven,“ uvedla prvotní informace Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

„Čtyřiadvacetiletý řidič s osobním autem Mazda vjel na železniční přejezd v době, kdy po trati projížděl osobní motorový vlak, narazil s vozem do zadní části vlaku v době, kdy v něm cestovali čtyři cestující, strojvedoucí a jeden pracovník Českých drah. V osobním voze cestoval pouze řidič. Při nehodě nikdo nezranil. Policisté u řidiče i strojvedoucího orientační dechovou zkouškou vyloučili alkohol. Provoz na železniční trati se podařilo obnovit kolem desáté hodiny,“ doplnila Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že si řidič největší pravděpodobností před jízdou dostatečně neočistil čelní sklo a při jízdě v klesání v Zajíčkově přehlédl světelné signalizační zařízení na železničním přejezdu, které bylo v době jeho příjezdu v provozu.
„Při dalším šetření okolností nehody policisté zjistili, že muž odjel na preventivní prohlídku k zubaři se svými příbuznými, kteří jeli v autě za ním. Po prohlídce se vrátil zpět na místo střetu,“ doplnila Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter