Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Miroslav Jinek: „Klobouk dolů před Davidem Štěpánkem, co předváděl“

/
/
/
699 ZobrazeníNadvláda havlíčkobrodských stolních tenistů v české extralize pokračuje. HB Ostrov zvládl další dvě utkání, když v domácí Birell Aréně porazil SKST Cheb, tedy klub, se kterým úzce spolupracuje, 3:1 a 3:0. V extraligové tabulce HB Ostrov navýšil náskok na druhý celek v průběžném pořadí, TTC ENFIREEX Ostrava, už na sedm bodů…

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod sehráli s SKST Cheb během necelých čtyřiadvaceti hodin obě utkání základní části soutěže. Páteční zápas začal překvapujícím úspěchem Davida Štěpánka, který letos hájí barvy SKST Cheb. Zkušený stolní tenista dokonale zaskočil Tomáše Treglera, když výborně zvládl důležité koncovky a to rozhodlo o těsném vítězství chebského hráče v poměru 3:2. Na poměrně nečekaný bod hostujícího celku se snažil navázat Antonín Gavlas. V souboji s Dmitrijem Prokopcovem začal dobře, když vyhrál první sadu 11:9. Jenže v dalším průběhu utkání měl již navrch domácí stolní tenista. Ten ovládl důležitou koncovku čtvrté sady a vyrovnal stav na 1:1. Michal Obešlo si pak velmi rychle ve třech setech poradil s mladým Šimonem Jadrným a HB Ostrov vedl 2:1. Definitivní tečku za atraktivním utkáním udělal Tomáš Tregler, jenž porazil chebskou jedničku Antonína Gavlase 3:1 a definitivně rozhodl o dvanáctém vítězství havlíčkobrodských stolních tenistů v této sezoně.

Výborně hrající David Štěpánek dotáhl pětisetovou bitvu s Tomášem Treglerem do vítězného konce.

Odveta přinesla třináctou výhru v řadě

Po necelých čtyřiadvaceti hodinách se stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod s SKST Cheb střetli znovu. I druhé měření sil těchto týmů se po dohodě klubu odehrálo v Birell Aréně a skončilo vítězstvím favorizovaného havlíčkobrodského celku, tentokrát v poměru 3:0.

Lídr tabulky se v sobotní odvetě dostal do vedení zásluhou Michala Obešla, který v utkání s chebskou jedničkou Antonínem Gavlasem předvedl dokonalou otočku. Prohrával totiž 0:2 na sety, ale nesložil zbraně, svůj výkon vystupňoval a získal první bod HB Ostrov. Poté došlo na reprízu včerejšího souboje mezi David Štěpánkem a Tomášem Treglerem. A byla z toho opět pětisetová bitva, jen s tím rozdílem, že dnes se z vítězství radoval mladší z borců. Třináctou výhru havlíčkobrodského týmu v řadě zpečetil Dmitrij Prokopcov, jenž přehrál Šimona Jadrného 3:0.

„Myslím, že to byly s Chebem hodně zajímavé zápasy. A klobouk dolů před Davidem Štěpánkem, co po oba dny předváděl,“ konstatoval po sobotním utkání s Chebem šéf HB Ostrov Havlíčkův Brod Miroslav Jinek.

Dmitrij Prokopcov zpečetil třinácté vítězství HB Ostrov Havlíčkův Brod v řadě

Zrcadlo výsledků:
Extraliga mužů ve stolním tenisu

14. kolo

HB Ostrov Havlíčkův Brod – SKST Cheb 3:1
Tomáš TREGLER – David ŠTĚPÁNEK 2:3 (5, -10, -14, 7, -9), Dmitrij PROKOPCOV – Antonín GAVLAS 3:1 (-8, 8, 7, 13), Michal OBEŠLO – Šimon JADRNÝ 3:0 (1, 7, 2), Tomáš TREGLER – Antonín GAVLAS 3:1 (9, 2, -7, 7).

5. kolo

SKST Cheb – HB Ostrov Havlíčkův Brod 0:3
Antonín GAVLAS – Michal OBEŠLO 2:3 (7, 9, -4, -4, -7), David ŠTĚPÁNEK – Tomáš TREGLER 1:3 (7, -5, -5, 9, -4), Šimon JADRNÝ – Dmitrij PROKOPCOV 0:3 (-9, -5, -9).

  • Facebook
  • Twitter