Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Radka Denemarková besedovala se čtenáři v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1093 ZobrazeníKrajská knihovna Vysočiny (KKV) v Havlíčkově Brodě uspořádala v pondělí 5. března besedu s českou spisovatelkou a překladatelkou Radkou Denemarkovou.

Ta jako jediná z českých autorů obdržela cenu Magnesia Litera ve třech různých kategoriích – za prózu – román Peníze od Hitlera, 2006, za publicistiku – románová monografie Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla, 2008 a za překlad knihy Herty Müllerové: Rozhoupaný dech, česky 2010.
V Havlíčkově Brodě výjimečná spisovatelka četla ukázky ze svých knih: Spací vady (2012), Hodiny z olova (2019) a Peníze od Hitlera (2006).
„Knihu Hodiny z olova jsem psala pět let. Román se odehrává v Číně, kam jsem odjela poprvé s anglickým vydáním románu Peníze od Hitlera v roce 2013 na literární festival Bookworm v Pekingu, který tam organizují Američané a Britové. Pak jsem se tam vrátila ještě v letech 2015 a 2016,“ popsala Radka Denemarková svoji knihu, která má 752 stran. Beseda byla opravdu besedou, protože přítomní návštěvníci pokládali otázky nejen ke tvorbě spisovatelky. „Akce se konala v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Druhý ročník projektu probíhá od září 2018 do června 2019 také v havlíčkobrodské knihovně. Celkem nás navštíví pět spisovatelů. Doposud Michal Maršálek, Lucie Faulerová, Adéla Knapová a dnes Radka Denemarková. Posledním bude Ondřej Hanus v úterý 19. března od 17.00,“ uvedla Klára Jokšová z KKV Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter