Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Radioastronomii představí v Jihlavě

/
/
/
778 ZobrazeníPřednášku Jiřího Hladkého z Jihlavské astronomické společnosti s názvem Radioastronomie: objevování neviditelného vesmíru pořádá ve čtvrtek 18. října od 17.00 v Malovaném sále Česká astronomická společnost Pobočka Vysočina a Jihlavská astronomická společnost.

Přednáška se zabývá historií radioastronomie v souvislosti s objevem elektromagnetických vln v 19. století, rozvojem rádiové komunikace v průběhu 1. poloviny 20. století, kdy se objevují první pokusy o příjem rádiových vln z vesmíru, přes bouřlivý rozvoj radioastronomie v období po 2. světové válce až po současnost. Posluchači se seznámí s osobnostmi, které měly největší vliv na rozvoj radioastronomie, se zásadními objevy, kterými se radioastronomie podílí na rozšiřování našich znalostí o vesmíru a také s přístroji a metodami zpracování dat používanými v radioastronomii.
Jiří Hladký je konstruktér astronomických přístrojů a dlouhodobě se věnuje elektrotechnice.

  • Facebook
  • Twitter