Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Putovní výstava Sdružení Krajina doputovala do žďárského kina Vysočina

/
/
/
814 ZobrazeníAž do 13. dubna bude v prostorách kina Vysočina ve Žďáře nad Sázavou k vidění putovní výstava Sdružení Krajina ukazující život na podmáčených loukách v současnosti i v minulosti. 

„Prostřednictvím této výstavy chceme informovat veřejnost o naší práci, vysvětlit, proč je péče o krajinu důležitá a podnítit v lidech zájem o praktickou ochranu přírody“ sdělila Darina Coufalová ze Sdružení Krajina. Spolek Sdružení Krajina dlouhodobě pečuje o louky v přírodně cenných územích, stará se o jejich kosení, vyřezávky a zajišťuje podmínky pro život mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. „Na našich velkoformátových plakátech představujeme ve fotografiích jednotlivé aktivity našeho sdružení (kosení, výsadby, budování tůní, apod.) a historické souvislosti péče o krajinu. Snažíme se také ukázat důležitost spolupráce a vzájemné pomoci a podpory mezi odborníky, praktiky a veřejností,“ doplňuje Darina Coufalová.

Výstav si zájemci mohou prohlédnout kdykoli během otevírací doby kina Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter