Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pumptrack bude v Jihlavě hotový koncem června

/
/
/
953 ZobrazeníStavba pumptracku v Jihlavě pokračuje a kolemjdoucí si už mohou všimnout prvního asfaltového povrchu nové unikátní dráhy. Slavnostní otevření je plánováno na konec června. Výstavba pumtracku bude stát přibližně 2,9 milionu korun, podpořil ji také Kraj Vysočina. Kolem pumptracku i sousedního skateparku se staví také nové veřejné osvětlení.

„Musím říci, že dráha je v dobrých rukou, stavaři ze specializované firmy, která se právě na podobné dráhy zaměřuje, vše dělají poctivou řemeslnou prací. Prosíme všechny, co se už těší, až budou na pumtracku jezdit, aby respektovali staveniště a nevyužívali místo, dokud nebude oficiálně otevřené. Po dokončení dráhy se se totiž budou umisťovat ještě sloupy veřejného osvětlení. Tedy přestože se bude zdát, že je dráha hotová, stále bude staveništěm,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Pumtrack už v Jihlavě pokryl asfalt, hotovo má být do konce června

Pumtrack slouží k jízdě na kole, koloběžce či kolečkových bruslích a je na ní možné díky vlnám a klopeným zatáčkám projíždět i bez šlapání. V Jihlavě bude 230 metrů dlouhá dráha unikátní tím, že bude složena ze dvou zrcadlových tras, na kterých bude možné pořádat i závody. Součástí bude také dětský okruh. Už při výstavbě se počítá také s umístěním nového veřejného osvětlení. „Nová světla budou nejenom nad pumptrackem ale i kolem vedlejšího skateparku,“ doplnil Petr Ryška.

Výstavbu nové atrakce ve volnočasovém areálu Český mlýn odstartovalo město na začátku března. V současné chvíli zde stále platí omezení a bezpečnostní opatření, prosíme tedy kolemjdoucí, aby dbali zvýšené bezpečnosti.

  • Facebook
  • Twitter