Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Projekty z pilotního ročníku participativního rozpočtu v Třebíči finišují

/
/
/
652 ZobrazeníChodník v ulici Marie Majerové v Třebíči září novotou a v Revoluční ulici je větší parkoviště. Obě akce vybrali v rámci pilotního ročního participativního rozpočtu obyvatelé Třebíče.

Chodník v ulici Marie Majerové září novotou
Dožilý povrch z litého asfaltu, původní konstrukce z dob výstavby sídliště (tedy z 80. let minulého století). Tak vypadal ještě letos v červnu chodník v ulici Marie Majerové. V rámci pilotního ročního participativního rozpočtu lidé tento chodník v anketě vybrali k rekonstrukci, která byla realizovaná v červenci a srpnu.

„Celý chodník v délce 380 běžných metrů včetně špatného podkladu byl odtěžen, jsou udělané nové štěrkové konstrukční vrstvy, obrubníky a položena zámková dlažba, včetně drobných terénních úprav,“ popsal rekonstrukci chodníku místostarosta Vladimír Malý.

Rekonstrukce ulice Marie Majerové v Třebíči

Cena rekonstrukce chodníku je 820 tisíc bez DPH.

V Revoluční ulici je větší parkoviště

Od 1. srpna do 15. září probíhají práce na rozšíření parkoviště v Revoluční ulici. Také tuto akci vybrali lidé v pilotním ročníku participativního rozpočtu.

„Jedná se o novostavbu, nebo lépe přístavbu ke stávajícímu parkovišti. Původně zde bylo 12 parkovacích míst, přibude jich dalších 14,“ uvedl místostarosta Malý.

Výstavba nových parkovacích stání stojí 440 tisíc korun bez DPH. Cena zahrnuje veškeré práce: odbagrování hlíny, osazení obrubníků, položení štěrkových konstrukčních vrstev a vsakovací dlažby na parkovací místa i asfalt na příjezdové komunikaci.

Parkoviště v Revoluční ulici v Třebíči

Třetí projekt z pilotního ročníku participativního rozpočtu – oprava úseku silnice v ulici Bartuškova – proběhne nejpozději do konce října.

  • Facebook
  • Twitter