Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Projekt Kolama dolů – učme se přežít startuje na Vysočině 22. července na letišti u Havlíčkova Brodu

/
/
/
690 ZobrazeníV sobotu 22. července proběhne za doprovodu policistů na motocyklech v barvách Policie České republiky tradiční vyjížďka motocyklistů po silnicích Kraje Vysočina v rámci preventivního projektu, který nese název Kolama dolů – učme se přežít.

„Cílem projektu pořádaného Ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidenta České republiky a Asociací center bezpečné jízdy je prezentace nových bezpečnostních prvků a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů v průběhu motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu.
V České republice se letos uskuteční v rámci projektu deset společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku v daném polygonu. Limit účastníků na jednu vyjížďku je stanoven na 250 motorkářů, ovšem samotného výcviku na polygonu se může zúčastnit více zájemců. Motocyklisté patří na silnicích k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, kdy případný střet s vozidlem nebo s pevnou překážkou pro ně může mít tragické následky. Velmi důležitými prvky pro snižování možných rizik způsobených dopravní nehodou jsou prvky pasivní bezpečnosti. Jednou z nejdůležitějších věcí je přilba, ale také vhodné oblečení s reflexními prvky. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod motocyklistů patří nezvládnutí řízení, kdy se může jednat o nesprávnou, nebo pozdní reakci na nastalou situaci. Zvláště u začínajících motocyklistů může dojít k nezvládnutí stroje, které následně vede ke kolizi,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Samotný výjezd motorkářů proběhne organizovaně z určeného místa. V rámci Kraje Vysočina se společná jízda motocyklistů uskuteční na schválené trase v rozsahu zhruba 80 km.

Termíny vyjížďky v Kraji Vysočina: 22. červenec 2023 – sraz v 10.00
Místo srazu: Letiště Havlíčkův Brod, GPS: 49.5956978N,15.5580558E
Cílový polygon: Polygon Jihlava

Zájemci se mohou na jednotlivé jízdy hlásit na webových stránkách Policie České republiky – www.policie.cz.
Pro vyplnění přihlašovacího formuláře je nutné se přihlásit prostřednictvím
Uživatelské jméno: Dolu.2023
Heslo: Dolu.2023
Odkaz na přihlášení

Úvodní ilustrační foto: archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter