Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Primář havlíčkobrodské záchranné služby se loučí

/
/
/
1718 ZobrazeníVe čtvrtek 9. července se na havlíčkobrodské radnici uskutečnilo slavnostní setkání představitelů města s primářem Alešem Ošťádalem při příležitosti jeho dlouholetého působení u zdravotnické záchranné služby a integrovaného záchranného systému.

V roce 1990 se Aleš Ošťádal stal primářem samostatného oddělení záchranné služby Okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě a v roce 1999 se stal jejím ředitelem. Na tomto postu působil až do transformace pod celokrajskou působnost ZZS k 1. 1. 2005. Od toho data působí jako primář oblastního střediska Havlíčkův Brod ZZS KV, p. o.
V letošním roce ukončil svoje dlouholeté působení ve Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina a odchází do důchodu. „Nebudu úplně končit s medicínou, ale budu působit jako řadový lékař v Nemocnici Havlíčkův Brod a v Psychiatrické nemocnici,“ uvedl Aleš Ošťádal.
Na slavnostním setkání pohovořil také o vzniku střediska Letecké záchranné služby (LZS) v Havlíčkově Brodě v roce 1992. Provozovatelem vrtulníku byla Armáda ČR. Na konci roku 1994 provoz LZS skončil rozhodnutím Armády ČR.

Aleš Ošťádal mluvil o zdravotnické záchranné službě: „Je to týmová práce, kde jeden člověk nezmůže nic. Nepracuje se v komfortních podmínkách, ať je to v lese, na silnici,v noci, v dešti, ve vánici a podobně. K této práci mě přivedl určitý adrenalin, rychlé a okamžité rozhodování.“ Aleš Ošťádal bude nyní mít více času na cyklistiku, myslivost a cestování.

  • Facebook
  • Twitter