Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Příběhy našich sousedů v Jihlavě v době koronaviru

/
/
/
536 ZobrazeníVe středu 16. června proběhly v gotickém sále jihlavské radnice studentské prezentace projektu Příběhy našich sousedů, do něhož se zapojili žáci Gymnázia Ad Fontes, ZŠ Rošického, ZŠ Křížova a Dobrovolníci z Centra pro rodinu.

Týmy studentů využily netradiční výzvy a naslouchaly životním osudům jak známých jihlavských osobností Milana Koláře, pořadatele nezapomenutelných kulturních akcí, Josefa Kundery, herce Horáckého divadla nebo školníka Vladimíra Veselého, tak i online přenosům pamětníků žijících za hranicemi, jako je Miroslav Steiner, který mapuje osudy židů v Jihlavě, nebo holandský malíř Walther Smeiting.
Jejich odhodlání nahrávat příběhy pamětníků ocenila i primátorka města Jihlava Karolína Koubová. „Příběhy našich sousedů jsou unikátním projektem, který dokáže spojit minulost se současností a naučit žáky respektu k lidem a jejich životním osudům. Děkuji všem učitelům, kteří několik měsíců s týmem žáků pracují, a děkuji i žákům, a to zejména za jejich zvídavost. Přeji, ať nikdy nezmizí a se stejným nadšením se vrhají i do jiných podobně významných projektů.“

Kompletní zpracované příběhy i s rozhlasovými reportážemi jsou dostupné ze stránek www.pribehynasichsousedu.cz/jihlava. „Ráda bych poděkovala studentům, ale především pedagogům, kteří týmy v tomto nelehké roce vedli. Oceňuji jejich odhodlání věnovat se nad rámec výuky vzdělávacím projektům, a také městu Jihlava, který celý projekt už šestým rokem financuje a umožňuje tak, poznávat dětem příběhy jejich sousedů,“ říká koordinátorka projektu Barbora Živná.

Úvodní foto: archiv pořadatelů

  • Facebook
  • Twitter