Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Při Sbírce potravin v Jihlavě byli lidé štědří

/
/
/
137 ZobrazeníV sobotu 22. dubna proběhla na mnoha místech České republiky jarní Sbírka potravin. Občané mohli věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu. Oblastní charita Jihlava sbírku realizovala v jihlavském Lidlu na ulici Okružní. Shromáždilo se tu celkem 917 kg darovaných věcí.

„Jsme vděční, že i v době inflace a zdražování se stále najdou lidé, kteří myslí na druhé a dokáží se rozdělit,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin z jihlavské Charity. Počet darů se dokonce navýšil oproti loňskému jaru o více jak 400 kg.

Darované potraviny a drogerie budou sloužit potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jihlava, nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.

„Potravinovou pomoc poskytujeme osobám bez přístřeší, nebo rodinám, které se ocitly v nějaké momentální nouzi vlivem okolností. Nejčastěji pomoc poskytujeme matkám samoživitelkám a seniorům. Senioři se na nás v poslední době obracejí čím dál častěji,“ řekla dále Ida Kopalová Mitisková.

Další kolo Sbírky potravin se chystá na listopad 2023.

Autor článku: Radka Běhalová

  • Facebook
  • Twitter