Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Darovaly krev, aby o ní mohly přednášet dětem ve školách a školkách na Novoměstsku

/
/
/
158 ZobrazeníZakladatelky znovuobnovené pobočky Českého červeného kříže v Novém Městě na Moravě Alena Trojanová a Lucie Jůdová se rozhodly jít příkladem a stát se dárci krve. Pro jednu z nich to nebyla žádná novinka, neboť na křeslo určené pro dárce rudé tekutiny zachraňující zdraví a životy neusedla poprvé. Pro druhou šlo o premiéru.

„Já chodívám krev darovat pravidelně. Moje kolegyně se rozhodla také zapojit,“ přitakala spoluzakladatelka obnovené novoměstské organizace Českého červeného kříže Alena Trojanová.
Zkušenosti s dárcovstvím jsou velmi důležité pro jejich dobrovolnickou práci. Předávají je totiž dál, a to především nejmladší generaci. „Český červený kříž je úzce spjat s dárcovství krve. Už děti ve školách a školkách s tímto tématem hravou formou seznamujeme. Učíme je, proč je pro nás krev důležitá, proč jsou v nemocnici potřeba „zásoby“ krve, a proč jsou pro nás důležití samotní dárci,“ vysvětlila Alena Trojanová.
Přestože má novoměstská nemocnice poměrně stálou dárcovskou komunitu, nové dárce vítá. „Případní zájemci nás mohou kontaktovat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 700 006,“ vzkázala budoucím dárcům krve vrchní laborantka Oddělení klinických laboratoří a transfúzní služby Nemocnice Nové Město na Moravě Dana Vašková.

  • Facebook
  • Twitter