Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Předvánoční nález válečné munice u Úsobí na Havlíčkobrodsku

/
/
/
521 ZobrazeníO víkendu ohlásil na integrované operační středisko krajské policie nálezce, že našel v katastru Úsobí na Havlíčkobrodsku několik předmětů připomínajících munici.

„Předměty nalezl muž v sobotu 18. prosince dopoledne při kontrole a provádění prací a o nálezu okamžitě informoval policii. Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předměty nikdo nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Policisté místo zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika. Pyrotechnik českobudějovické expozitury místo nálezu pečlivě prohledal a zajistil zde patnáct kusů dělostřeleckých min ráže 82 mm z období druhé světové války,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Válečná munice v místě nálezu u Úsobí na Havlíčkobrodsku, foto: Policie ČR

V souvislosti s případy nálezů munice krajští policisté varují veřejnost, aby nález předmětů připomínajících munici nebo její součásti, náboje, granáty nebo zbraně okamžitě oznámili na linku tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
„V žádném případě s takovými předměty nikdy sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte. Neodborným zacházením a sebemenší manipulací s předmětem může dojít k výbuchu nebo výstřelu a můžete tak ohrozit na životě a zdraví sebe nebo ostatní osoby, které se v okolí nacházejí.
V případech, kdy je na místo přivolán policejní pyrotechnik, který zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět v podobě munice nebo její součásti, nehrozí oznamovateli za takové oznámení žádný postih,“ uzavírá mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter